środa, 16 stycznia 2019

Toruń

Tagi: toruń Dwór Artusa plastyka Komiks festiwal dwutakt Wystawa

red 2 maja 2016, aktualizowano: 2 maja 2016

Prace znanych rysowników w Dworze Artusa

Fot.: Rys. Tadeusz Baranowski

Od poniedziałku w Dworze Artusa można oglądać prace Janusza Christy, Tadeusza Baranowskiego i Tomasza Niewiadomskiego.

7 maja w Toruniu po raz trzeci odbędzie się Festiwal Kultury Popularnej „DwuTakt”. To pierwsza impreza w Polsce poświęcona tematyce komiksu. Jednym z jej twórców był zmarły w ubiegłym roku dr Tomasz Marciniak.


Od poniedziałku w Dworze Artusa można oglądać prace Janusza Christy, Tadeusza Baranowskiego i Tomasza Niewiadomskiego. Wystawa towarzyszy festiwalowi „DwuTakt” i składa się z trzech części. Pierwsza pod hasłem „Skąd się bierze woda sodowa. Komiksy Tadeusza Baranowskiego” prezentuje twórczość jednego z najwybitniejszych współczesnych polskich artystów wizualnych

„Na plasterki!!! - czyli Janusz Christa dla zaawansowanych” to podróż przez twórczość jednego z najważniejszych polskich rysowników, mistrza uniwersalnego humoru, twórcy „Kajka i Kokosza”.

Trzecią część wystawy pod hasłem „Ratman” tworzą komiksy Tomasza Niewiadomskiego. Absolwent Europejskiej Akademii Sztuk w Warszawie jest jednym z najbardziej rozpoznawalnych polskich autorów komiksu. Z kolei „Ratman” wszedł do kanonu polskich komiksowych bohaterów i superbohaterów.

Wystawę pod hasłem „Komiks i Satyra” można oglądać od 2 do 13 maja (od poniedziałku do piątku, w godzinach od 9 do 18 oraz podczas imprez).

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Komentarze

Dodaj swój komentarz najciekawsze najstarsze najnowsze

  1. 04-05-2016 12:41

    Brak ocen 0 0

    - Stefania: Wystawa "Komiks i Satyra" godna polecenia. Zobaczyłam, zachwyciłam się. Miłośnicy komiksów będą bardzo zachwyceni.

    Odpowiedz