Wtorek, 11 grudnia 2018

Toruń

Tagi: toruń Jordanki koncert Kayah

red 4 maja 2016, aktualizowano: 4 maja 2016

Kayah z kwartetem smyczkowym na Jordankach

Fot.: Jacek Smarz

W najbliższy wtorek, 10 maja w sali koncertowej na Jordankach wystąpi Kayah. Tym razem usłyszymy ją w wyjątkowym akustycznym programie.

Niezwykłą popularność w Polsce zapewnił jej nagrany z Goranem Bregoviciem album „Kayah & Bregovic”. Nie boi się artystycznych wyzwań, o czym świadczy chociażby międzynarodowy projekt Transoriental Orchestra, który jest muzyczną wycieczką śladami Żydów.


Koncert w Toruniu będzie wyjątkową okazją na to, by usłyszeć wokalistkę w jej kolejnej dość nietypowej odsłonie. Trasa koncertowa Kayah & Royal String Quartet to cykl kilku koncertów prezentujących utwory artystki zaaranżowane jedynie na kwartet smyczkowy. Materiał znalazł się na wydanym w 2010 roku albumie.

Z tym wyjątkowym repertuarem Kayah odwiedziła już największe sale w Polsce (filharmonie, teatry, opery) m.in. w Warszawie, Poznaniu, Krakowie, Trójmieście, Wrocławiu, Łodzi, Lublinie i Zabrzu.

Teraz nadszedł czas na Toruń z jego reprezentacyjną salą na Jordankach. Już w najbliższy wtorek na Jordankach będzie można przekonać się osobiście, jak wokalistka sprawdza się w takiej nietypowej muzycznej konwencji. Początek koncertu o godz. 19.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.