Czwartek, 21 lutego 2019

Tagi: informacje wiadomości region wydarzenia bydgoszcz informacje region koncert mózg

6 maja 2016, aktualizowano: 6 maja 2016

Psychodeliczny trip znad Bałtyku. Lonker See łączy free jazz i psychodelę [WIDEO]

Fot.: archiwum zespołu

Łukasz Jędrzejczak

Muzycy tej formacji wielokrotnie odwiedzali Bydgoszcz w ramach innych składów. Najnowszy projekt jednej z trójmiejskich scen alternatywnych stawia na wciągający trans i duszny klimat.

Koncertowy weekend w Mózgu trwa od wczoraj. Po piątkowym występie młodych poetów w ramach „Tupotu poetyckiego”, będącego połączeniem muzycznego performance ze slamem (konkursem, w którym rywalizują ze sobą improwizujący poeci), przyszedł czas na popis możliwości zespołu z Trójmiasta.
Tym razem na scenie klubu przy Parkowej zagra kwartet Lonker See. Muzyka tego zespołu to z jednej strony nowa jakość, z drugiej jednak - brzmienie zakorzenione jest w trójmiejskich tradycjach muzycznej alternatywy.

Formacja, w której grają Bartosz „Boro” Borowski, Joanna Kucharska, Michał Gos oraz Tomasz Gadecki, związana jest personalnie z takimi zespołami jak 1926, Kiev Office, Olbrzym i Kurdupel czy Miegoń/Borowski. Kto zna te nazwy, ten może przypuszczać, że od Lonker See usłyszymy psychodelicznego rocka, free jazz, desert rock, echa stonera czy nawet doom metal.

Dla niewtajemniczonych kilka wskazówek. Zespół gra długie, transowe i eteryczne kompozycje budowane z gitarowych rifów, sakosofonowych tematów i zniekształconych wokali.

Kiedy? Za ile?


Koncert Lonker See odbędzie się dzisiaj po godz. 21. Wstęp - 10 zł