Sobota, 19 stycznia 2019

Bydgoszcz

Tagi: bydgoszcz Galeria Wspólna spotkania Książki reportaże

red 11 maja 2016, aktualizowano: 11 maja 2016

Odkrycia na miarę historii sztuki

Spotkanie autorskie z Angeliką Kuźniak dotyczyć będzie najnowszej książki autorki „Stryjeńska. Diabli nadali”. Na spotkaniu pokazana zostanie prezentacja multimedialna, wprowadzająca w tajniki pracy nad książką. Autorka zaprezentuje reprodukcje prac artystki oraz materiały ze spuścizny Stryjeńskiej, w tym „trzy odkrycia na miarę historii sztuki”.

Angelika Kuźniak to autorka opowieści reporterskich „Marlene” (Czarne 2009) i „Papusza” (Czarne 2013) oraz współautorka dwóch reportaży zamieszczonych w nominowanym do Nagrody Literackiej Nike 2008 tomie Włodzimierza Nowaka „Obwód głowy”. Trzykrotnie uhonorowana nagrodą Grand Press, kilkakrotnie nominowana do Polsko-Niemieckiej Nagrody Dziennikarskiej.


Za wywiad z Hertą Müller otrzymała w 2010 r. Nagrodę im. Barbary Łopieńskiej. Za "Reportaże o powinności artysty, o obowiązku, jaki ma się wobec własnego talentu, wobec świata, wobec Tego, kto nam ten talent podarował” otrzymała nagrodę w kategorii Inspiracja Roku w Ogólnopolskim Konkursie Reportażystów Melchiory 2014.

Piątek, godzina 18, Galeria Wspólna (ul. Batorego 1/3).

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.