Sobota, 20 października 2018

Bydgoszcz

Tagi: bydgoszcz spotkania literackie książka literatura dla dzieci kamienica 12

red 12 maja 2016, aktualizowano: 12 maja 2016

Co bawiło nas kiedyś, a co bawi dzisiaj?

Kamienica 12 zaprasza rodziny kochające czytanie i czerpiące radość z lektury, a przy tym chcące się tą radością dzielić.

Spotkajmy się, przeczytamy fragment książki - będzie potrzeba nieco ciszy oraz cierpliwości - i porozmawiamy. Kto nie lubi mówić, może milczeć i cieszyć się tekstem oraz obcowaniem z osobami ceniącymi to samo.


Na pierwszym spotkaniu „na warsztat” weźmiemy „Dzieci z Bullerbyn”, które zostały właśnie ponownie wydane przez wydawnictwo „Nasza Księgarnia”, tym razem z uroczymi ilustracjami Magdy Kozieł-Nowak. Lasse, Bosse, Lisa, Olle, Britta i Anna mieszkają w Bullerbyn. To maleńka wioska, ale wcale nie jest tam nudno. Każdy dzień, z pozoru zwyczajny, staje się świetną przygodą. Można łowić raki, spać w stogu siana, szukać skarbów, założyć spółdzielnię wiśniową oraz przesyłać wiadomości sznurkową pocztą. A najważniejsze, że przyjaciele i rodzina zawsze są blisko. Ile wspólnego ma Bullerbyn z naszym dzieciństwem? A z dzieciństwem naszych dzieci? Za czym tęsknimy, czego (z Bullerbyn) chcielibyśmy dla naszych pociech? Co nas bawiło kiedyś, co nas bawi dzisiaj? Wstęp wolny.

Sobota, godz. 15, Kamienica 12 (ul. Poznańska 12).

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.