środa, 16 stycznia 2019

Toruń

Tagi: toruń CKK „Jordanki” teatr Międzynarodowy Festiwal Teatralny „Kontakt”

red 18 maja 2016, aktualizowano: 18 maja 2016

„Wróg ludu” na dobry początek festiwalu

Spektakl wybitnego niemieckiego reżysera Thomasa Ostermeiera otworzy 23. Międzynarodowy Festiwal Teatralny „Kontakt”.

Przypomnijmy, że Ostermeier prezentował swoje spektakle w Toruniu kilkakrotnie. W 1999 roku za spektakl „Ogień w głowie” otrzymał trzecią nagrodę festiwalu i wyróżnienie od tygodnika „Polityka”.


W niedzielę w Centrum Kulturalno-Kongresowym „Jordanki” publiczność będzie mogła zobaczyć „Wroga ludu” Henrika Ibsena. To historia doktora Steckmanna, który odkrywa, że lecznicza i pitna woda w miejscowości uzdrowiskowej jest skażona ściekami przemysłowymi. Jak przyjmie tę wiadomość społeczeństwo? Czy w ogóle zostanie poinformowane o wynikach badań?

Dramat Ibsena z 1882 roku wydaje się dziś bardzo aktualnym spektaklem m.in. z tego względu, że obnaża cechy współczesnego społeczeństwa, które czasem woli zamiatać pod dywan pewne niewygodne kwestie. Rok temu spektakl wyreżyserował w Teatrze Starym w Krakowie Jan Klata.

Centrum Kulturalno-Kongresowe „Jordanki”, niedziela, godzina 19.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.