środa, 20 lutego 2019

Toruń

Tagi: toruń teatr Baj Pomorski

red 18 maja 2016, aktualizowano: 18 maja 2016

Calineczka, czyli dziecięca klasyka

W 1994 roku w toruńskim teatrze odbyła się premiera „Historii Calineczki”. Przedstawienie trójki aktorów otwierających przed publicznością wielką, zaczarowaną książkę, z której wyłaniają się ukryci tam przez Andersena bohaterowie, zdobyło wiele nagród.

Do dziś spektakl w reżyserii Agnieszki Niezgody i Jacka Pietruskiego, którzy również występują na scenie razem z Martą Parfieniuk-Białowicz, łączy tradycję teatralną i współczesność. „Historia Calineczki” Hansa Christiana Andersena to przedstawienie zaliczane do klasyki, której w dziecięcym teatrze nie może zabraknąć. To również opowieść idealna na spędzenie familijnej niedzieli w teatrze, bo losy Calineczki na pewno chętnie raz jeszcze zobaczą rodzice.


Bilety na niedzielne przedstawienie w „Baju Pomorskim” kosztują 16 złotych i można je kupić w kasie teatru. Dodajmy, że spektakl będzie można zobaczyć również w przyszłym tygodniu - we wtorek i w środę.

Teatr „Baj Pomorski”, niedziela, godzina 12.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.