środa, 16 stycznia 2019

Bydgoszcz

Tagi: bydgoszcz Dzień Matki Dzień Dziecka Dzień Ojca książka Czytanie

red 18 maja 2016, aktualizowano: 18 maja 2016

„TuCzyTam”, czyli rodzina nad książką

Fot.: agatakrolak.com

W „Kamienicy 12” przy ul. Poznańskiej w Bydgoszczy w sobotę, 28 maja, zaczytają się całe rodziny - mamy, tatusiowie i dzieci.

Działacze skupieni wokół słynnej „Kamienicy 12” przy ul. Poznańskiej12, zapraszają w sobotę 28.05. całe rodziny na interdyscyplinarną - literacką, plastyczną, muzyczną, a nawet kulinarną - imprezę familijną.


Inspiracją do wspólnej zabawy będą książki z ilustracjami Agaty Królak. To graficzka odpowiedzialna za takie cudowne pozycje, jak: „Robimisie”, „Różnimisie” , „Wytwórnik domowy”, „Ciasta, ciastka i takie tam”, „Z działki z lasu i takie tam”. Spotkanie ucieszy i dużych, i małych. Duzi mogą znać Agatę Królak z ilustracji do czasopism: Zwierciadło, Chimera, Charaktery i Zwykłe Życie. Nie są jej obce także projekty związane z muzyką, ale w „Kamienicy 12” grać nie będzie. Wystąpi za to, na zakończenie dnia z książkami, grupa muzyczna. Jaka? Niech to pozostanie jeszcze tajemnicą.

Plan jest taki. Początek, godz. 12 - dzieci udadzą się na warsztaty z zaproszoną ilustratorką, godz. 14 - dorośli wysłuchają miniwykładu o książkach dla dzieci „Co (i jak) czytać dzieciom?”, wygłoszonego przez dr Elżbietę Szefler. Pomiędzy wykładami i warsztatami zmieści się pokaz mody dla mam i dzieci. Znajdą się także twórcze zajęcia dla tatusiów.

Na warsztaty z Agatą Królak trzeba się zapisywać (email: tuczytam@op.pl). Wstęp wolny. Impreza jest organizowana dzięki finansowemu wsparciu Urzędu Miasta Bydgoszcz.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.