Sobota, 19 stycznia 2019

Tagi: jest impreza! bydgoski festiwal nauki

ap 19 maja 2016, aktualizowano: 19 maja 2016

Złap bakcyla nauki!

Fot.: Dariusz Bloch

Podczas pikniku naukowo-rodzinnego, zorganizowanego w ramach Bydgoskiego Festiwalu Nauki, na uczestników czekają liczne koncerty, pokazy, eksperymenty, animacje dla dzieci oraz inne niespodzianki.

W programie, między innymi, pokazy i warsztaty przygotowane przez Centrum Nowoczesności „Młyn Wiedzy” w Toruniu, będzie Fundacja Profesora Ciekawskiego, która zaprezentuje wystawę interaktywnych eksponatów naukowych „Fizyka na wyciągnięcie ręki”, kącik zagadek logicznych oraz pokaz naukowy „Tajemnice nauki z Profesorem Ciekawskim”, pokazy i zabawy z robotami, warsztaty z pluszakami, pokazy dietetyczne, studio zdrowia.


Z kolei mistrz świata w trójboju siłowym Tomek Miloch zaprezentuje pokaz bokserski - pokaże jak trenować, by nie zrobić sobie krzywdy. W programie również zajęcia na ławeczce ze sztangą oraz jazda na czas na rowerze treningowym. To oczywiście tylko część licznych atrakcji. Na scenie wystąpią Joachim Perlik, zespół Half The Way oraz - w ramach Sceny Debiutów - Tomasz Broda oraz Julian Jakub Prus.