Sobota, 19 stycznia 2019

Trudny żywot kapitalizmu raz jeszcze. Teatr Polski zaprasza na "Detroit. Historia ręki"

Fot.: Tomasz Czachorowski

Pretekstem do stworzenia tego spektaklu był mural meksykańskiego malarza i grafika Diego Rivery namalowany w The Detroit Institute Of Arts. Symbolem spajającym sztukę Wiktora Rubina jest Detroit - miasto, które było niegdyś stolicą projektu fordowskiego, który przeobraził XX-wieczny kapitalizm nie tylko w USA.

Praca na taśmie, specjalizacja, masowa produkcja, konsumpcja, automatyzacja i mechanizacja to wątki, które zainteresowały Wiktora Rubina - reżysera spektaklu "Detroit. Historia ręki".


Detroit może symbolizować zarówno triumf XX-wiecznego kapitalizmu. W latach 30. było stolicą przemysłu motoryzacyjnego. Obecnie jest symbolem kryzysu kapitalizmu, ilustracją jego dynamicznych przemian i tąpnięć, których świadkami byliśmy w ostatnich latach.

Najbliższe spektakle: 28, 29 i 31 maja o godz. 19 na dużej scenie Teatru Polskiego w Bydgoszczy.

Komentarze

Dodaj swój komentarz najciekawsze najstarsze najnowsze

  1. 31-05-2016 11:36

    Oceniono 4 razy 4 0

    - Normalny: Z całym szacunkiem, ale jeśli historia Detroit ma być historią "kryzysu kapitalizmu" to albo Autor artykułu albo twórca spektaklu nie mają żadnego pojęcia o przedstawianym temacie i się tylko ośmieszają. Polecam poczytać jakąkolwiek fachową literaturę ekonomiczną zamiast powtarzać zasłyszane frazesy, byle tylko dowalić tym "podłym neoliberałom".

    Odpowiedz