Sobota, 19 stycznia 2019

Toruń

Tagi: toruń amfiteatr Muzeum Etnograficzne Festiwal Budo Sztuki walki

red 23 maja 2016, aktualizowano: 23 maja 2016

Pokazy sztuk walki: od judo po zapasy

Fot.: Sławomir Kowalski

Zapowiada się wielkie święto sztuk walki. W niedzielę, 5 czerwca o godz. 16 w amfiteatrze Muzeum Etnograficznego w Toruniu odbędą się pokazy walk w ramach XX Festiwalu Budo.

- Festiwal jest od wielu lat jedyną imprezą w naszym regionie całościowo promującą sztuki i sporty walki bez wyróżniania którejkolwiek - mówi organizator Wojciech Kalinowski. - Od początku istnienia imprezy za cel stawiamy sobie promocję zdrowego stylu życia i aktywność fizyczną bez względu na wiek. Pokazujemy również piękno sportów walki.


Swój udział w festiwalu zapowiedziało 15 klubów zajmujących się szeroko pojętymi sztukami walki (judo, karate, aikido, kendo, szermierki, boksu, kick boxingu, zapasów i capoeiry). Wstęp na imprezę jest bezpłatny.

W tym roku gościem specjalnym będzie Paweł Nastula, mistrz olimpijski w judo, dwukrotny mistrz świata, trzykrotny mistrz Europy. Obecnie trener i wychowawca młodzieży. Zwiedzi toruńską starówkę i Żywe Muzeum Piernika. Poprowadzi także trening dla juniorów i seniorów - 4 czerwca o godz. 15.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.