środa, 20 lutego 2019

Tagi: dubska informacje wiadomości region wydarzenia bydgoszcz koncert kultura reggae mck

red 26 maja 2016, aktualizowano: 26 maja 2016

Dubska wracają z nowym albumem. Koncert premierowy w czwartek w MCK [WIDEO]

Fot.: materiały promocyjne organizatora

Dubska to jeden z najdłużej i najprężniej działających bydgoskich zespołów z nurtu reggae i dub. W maju ukazał się kolejny album formacji zatytułowany "Ulicami". Za brzmienie krążka odpowiadał Aleksander "Mothashipp" Molak, znany ze współpracy m.in. z Vavamuffin, Mariką, Mama Selita, Pablopavo i wieloma innymi.

Bezpośrednią inspiracją do powstania płyty były historie zebrane przez jednego z liderów formacji, Dymitra "Dymola" Czabańskiego. Muzyk od lata jeździ po Europie i gra na ulicach dużych miast. To, co tam zobaczył i usłyszał, przyczyniło się do powstania płyty "Ulicami".


Singiel zapowiadający album zatytułowany "Stop" do obejrzenia już w sieci. Słychać w nim inspiracje korzennym reggae, ale także nowymi, bardziej elektronicznymi brzmieniami kojarzonymi z Jamajką, takimi jak dancehall.

Przy okazji premiery nowej płyty, warto przypomnieć, że Dubska mają na koncie kilkaset koncertów. Oprócz najważniejszych polskich festiwali, klubów i plenerów dotarł również do Rosji, Grecji, Czech, Austrii i Niemiec.

Czwartkowy koncert zacznie się o godz. 20. Bilet wstępu w cenie 35 zł.