Czwartek, 17 stycznia 2019

Tagi: alhena rain of claims factor 8 mck koncert informacje wiadomości region wydarzenia bydgoszcz

red 26 maja 2016, aktualizowano: 26 maja 2016

Trzy bydgoskie formacje z kręgu rocka i progresji. Koncert w piątek w MCK

Fot.: archiwum organizatora

Te trzy zespoły to Alhena, Rain of Claims i Factor 8. W piątek wieczór spodziewać się możemy rockowego grania od klimatów gotyckich i symfonicznych, przez grunge aż do metalu.

Alhena


Bydgoska formacja grająca rock z pogranicza progmetalu, art-rocka szukająca jednak własnej drogi twórczej. Pierwsze wydawnictwo płytowe w dorobku zespołu zostało dobrze przyjęte przez fanów i krytykę muzyczną. Po niedługiej przerwie zespół zapowiada nowe wydawnictwo w postaci nadchodzącego LP, a w najbliższym czasie pojawi się aktywnie na scenach muzycznych.
Factor 8


Zespół powstał w 2009 roku w Bydgoszczy i wykonuje muzykę z pogranicza rocka i metalu jak i wszelkie odmiany instrumentalnej wirtuozerii. Zespół ma w dorobku album zatytułowany "The Valkyries", którego premiera medialna odbędzie się na koncercie w MCK. W międzyczasie Factor 8 pracuje nad nowymi utworami.Rain of Claims


Zespół obracający się w gatunku szeroko pojętego rocka alternatywnego, inspirowanego brzmieniem Seattle lat 90. oraz psychodelią. Grupa powstała w styczniu 2013 roku i natychmiast zaczęła pisanie własnego materiału muzycznego. Początkowo zrodził się pomysł założenia grupy post-rockowej, ale w duszy zagrało coś cięższego, chociaż trudno odrzucić inspiracje taką muzyką.Grupa została ciepło przyjęta na lokalnej scenie, ale także pojawiała się na kompilacjach alternatywnych m.in. w Wielkiej Brytanii. W lutym 2014 roku zespół na 3 dni zamknął się w piwnicach starego browaru w Szubinie, by tam zrealizować materiał na swoją pierwszą EP "Social Phobia", na której znalazło się 5 wcześniej skomponowanych przez grupę utworów, a premiera nastąpiła na koncercie w bydgoskim Miejskim Centrum Kultury 25 kwietnia.

Koncert w piątek o godz. 19. Wstęp wolny.

Komentarze

Dodaj swój komentarz najciekawsze najstarsze najnowsze

  1. 26-05-2016 22:19

    Brak ocen 0 0

    - :): czemu te dziewczyny mają tak długie włosy?

    Odpowiedz