Sobota, 19 stycznia 2019

Tagi: informacje dzień dziecka bajkowa bydgoszcz region wydarzenia bydgoszcz dla dzieci atrakcje

28 maja 2016, aktualizowano: 28 maja 2016

Dzień Dziecka w Bydgoszczy potrwa do przyszłej soboty [rozdajemy bilety]

Jutro o 11.45 z placu Wolności korowód bajkowych postaci przejdzie ulicami miasta na Wyspę Młyńską na festyn Bajkowa Bydgoszcz

Fot.: Dariusz Bloch

Justyna Tota

1 czerwca dopiero w środę, ale Dzień Dziecka można zacząć świętować już dziś w Kamienicy 12, a jutro z Bajkową Bydgoszczą na Wyspie Młyńskiej i zabawowym Zygzakiem w Pałacu Młodzieży (mamy zaproszenia!). A to dopiero początek atrakcji, które zakończy za tydzień festyn w Myślęcinku.

Dzień Matki, Dziecka i Ojca można świętować razem już dziś w Kamienicy 12, gdzie Lucyna Brzezinska-Eluszkiewicz z TuCzyTam postarała się o atrakcje z książkami, zwłaszcza tymi ilustrowanymi przez Agatę Królak, która w południe zajęciami z dziećmi otworzy dzisiejsze „Z MAMĄ I TATĄ Wyruszam PO LATO”. Na te warsztaty należało się wcześniej zgłosić, ale to nie jedyna propozycja. O 13.00 Józef Herold, producent filmowy, zaprezentuje dzieciom... swoją pierwszą bajkę! O 14.00 dr Elżbieta Szefler (UKW) podpowie rodzicom, „Co (i jak) czytać dzieciom?”. Godzinę później odbędzie się pokaz mody dla mam i córek, a o 16.00 koncert dla dużych i małych. Pomiędzy mnóstwo kreatywnych wyzwań - także dla tatusiów, na atrakcje wstęp wolny!


Jutro o godz.11.45 na placu Wolności zaroi się od bajkowych postaci - bądźcie jedną z nich! Rodzice, bajkowe rodziny mile widziane. Korowód niezwykłych postaci przemaszeruje na Wyspę Młyńską na imprezę Bajkowa Bydgoszcz. Wszystko to dziać się będzie za sprawą studentów UTP, którzy już czwarty rok z rzędu jako wolontariusze wcielą się w animatorów gier, zabaw i naukowych warsztatów. W tym roku Kujawsko-Pomorskie i wiele firm, w tym te największe, jak PESA czy Atos, są partnerami Bajkowej Bydgoszczy (także przygotują atrakcje lub zasponsorują nagrody w konkursach). Z okazji 670 lat Bydgoszczy będzie też okazja, by lepiej poznać historię miasta.

Nim rozpocznie się Bajkowa Bydgoszcz, tego samego dnia można zdążyć na majowy Zygzak o godz. 11 w Pałacu Młodzieży, gdzie na kinowym ekranie, m.in., Pamapalini, chcący spotkać się oko w oko z wężem boa i zajączek Parauszek, który zainspiruje Zygzakowiczów do „upieczenia” ciasta dla mam.

- Ciasto wykonamy muzycznie i tanecznie, będzie wyśmienite, z truskawkami - zdradza nam ciocia Dominika, która porozmawia z dziećmi o tym, z czym kojarzy im się dom i jak ważną rolę odgrywa w ich życiu mama. Każda mama usłyszy też wyjątkowe „Sto lat”, grane na instrumentach. Ciocia Dominika będzie także zachęcać do kibicowania polskiej drużynie na Euro 2016. Poza tym wspólne zabawy, gry i konkursy, na które Pałac Młodzieży zaprasza dzieci także 1 czerwca w godz. 16-18 w plenerze - przy parku Witosa.

Przed Domem Leona Wyczółkowskiego na Wyspie Młyńskiej 1 czerwca w godz. 11-13 mali artyści wraz z animatorami z Muzeum Okręgowego stworzą Czarodziejski ogród Wyczółka. Wykonane przez dzieci kwiaty znajdą się w dużym japońskim wazonie! Postaci z balonów, jakie sobie tylko zażyczycie, wyczarują dziś i jutro (13.00-18.00) artyści w Zielonych Arkadach, tam też 1 czerwca (14.00-19.00) wraz dziećmi stworzą balonową dziką dżunglę. W sobotę (4 czerwca) z myślą o Dniu Dziecka w Myślęcinku odbędzie się z kolei festyn „Bądźmy razem”, organizowanego przez Caritas. Na Różopolu od 13.00 będzie mnóstwo atrakcji dla rodzin.

Co? Gdzie? Kiedy?


28.05., 12.00-17.00

„Z MAMĄ i TATĄ Wyruszam PO LATO”, TuCzyTam Kamienica 12 (ul. Poznańska 12), wstęp wolny.

29.05., 11.00

Zygzak, czyli Zabawowy Klub Filmowy Malucha w Pałacu Młodzieży (ul. Jagiellońska 27), dzieci wstęp wolny, opiekunowie 10 zł. Uwaga, 5 podwójnych zaproszeń na Zygzak, dla osób, które zgłoszą się dziś pod adresem: j.tota@express.bydgoski.pl. O wygranych poinformujemy w mailu zwrotnym.

29.05. , od 11.50

przemarsz z pl. Wolności na Wyspę Młyńską - Bajkowa Bydgoszcz.

1.06. 11.00-13.00

Dzień Dziecka z MOB (ul. Mennica 7 przed Domem Leona Wyczółkowskiego), wstęp wolny.

1.06., 16.00-18.00

Impreza plenerowa dla dzieci, teren wokół Pałacu Młodzieży.

4.06., od 13.00

Rodzinny festyn w Myślęcinku.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.