środa, 16 stycznia 2019

Region

Tagi: dzień dziecka 1 czerwca toruń bydgoszcz region wydarzenia bydgoszcz informacje toruń region

red 31 maja 2016, aktualizowano: 31 maja 2016

Dzień Dziecka nie tylko w Bydgoszczy i Toruniu. Urząd Marszałkowski zaprasza na zabawy w regionie

Dzień Dziecka świętowany będzie w Bydgoszczy, Toruniu i wielu innych miastach regionu

Fot.: Adam Zakrzewski

1 czerwca to święto wszystkich maluchów. W Dzień Dziecka mnóstwo atrakcji przygotowano w całym regionie. Wśród nich - zajęcia z pływania dla dzieci z klas 1-3 w 14 miejscowościach w regionie, toruńska sesja Sejmiku Dziecięcego czy Muffinkowy Dzień Dziecka w Wojewódzkim Szpitalu Dziecięcym w Bydgoszczy.

Urząd Marszałkowski przypomina o obchodach Dnia Dziecka w Toruniu, Bydgoszczy i okolicach. Oto lista atrakcji i imprez dla najmłodszych.

Dzień Dziecka w regionie


Spotkanie informacyjne "Środa z funduszami dla organizacji pozarządowych" - początek każdego spotkania o godz. 10,


Spotkania odbędą się w:

- Bydgoszczy - Przedstawicielstwo Urzędu Marszałkowskiego w Bydgoszczy, ul. Jagiellońska 9, sala konferencyjna - I piętro;
- Grudziądzu - Hotel RAD ul. Chełmińska 144, Sala Grudziądzka 1,
- Toruniu- Urząd Marszałkowski Województwa Kujawsko-Pomorskiego, Plac Teatralny 2, sala patio, I piętro.

Spotkania skierowane do przedstawicieli organizacji pozarządowych, Ich tematem będzie możliwość pozyskania wsparcia z funduszy europejskich na prowadzone inicjatywy w bieżącej perspektywie finansowej 2014-2020. Organizatorem spotkań jest Sieć Punktów Informacyjnych Funduszy Europejskich.

Zajęcia z nauki pływania w klasach 1-3 w ramach tegorocznej edycji programu „Umiem pływać” – więcej o programie tutaj, lista gmin w nim uczestniczących oraz harmonogram zajęć w załączonych materiałach.

Program jest realizowany we współpracy Urzędu Marszałkowskiego, Ministerstwa Sportu i Turystyki oraz ponad pół setki gmin z naszego regionu. W zajęciach nauki pływania weźmie udział w sumie 3,5 tysiąca uczniów z klas 1-3 szkół podstawowych. Zajęcia jutro-w środę, odbędą się w następujących miejscowościach:

- Barcinie,
- Bydgoszczy,
- Ciechocinku,
- Grudziądzu,
- Koronowie,
- Kowalewie Pomorskim,
- Lipnie,
- Mogilnie,
- Radziejowie,
- Rypinie,
- Toruniu,
- Wąbrzeźnie,
- Wielkiej Nieszawce,
- Włocławku.

Dzień Dziecka w Bydgoszczy


Muffinkowy Dzień Dziecka w Wojewódzkim Szpitalu Dziecięcym w Bydgoszczy - godz. 9.30-14.10, Wojewódzki Szpital Dziecięcy im. J. Brudzińskiego w Bydgoszczy, ul. Chodkiewicza 44, Sala Malinowa (V piętro).

Podczas festynu z okazji Dnia Dziecka dla małych pacjentów szpitala zaplanowano m.in. warsztaty plastyczne (rzeźbienie w glinie), dogoterapię, warsztaty naukowe, występy artystyczne dzieci i młodzieży z bydgoskich szkół.

Dzień Dziecka w Toruniu


Dzień Dziecka w Galerii i Ośrodku Plastycznej Twórczości Dziecka – godz. 13-15, siedziba placówki, Rynek Nowomiejski 17 w Toruniu.

W programie między innymi: warsztaty zainspirowane animacją filmową, pokaz filmów animowanych z III Ogólnopolskiego Przeglądu Filmów Animowanych Tworzonych przez Dzieci OKO KALEJDOSKOPU, które wykonały dzieci z całej Polski, tworzenie plastelinowych postaci i kukiełek do animacji oraz komiksów.

Impreza prozdrowotna dla dzieci i rodziców "Zdrowe i bezpieczne dzieciństwo" – godz. 15, Szpital Specjalistyczny dla Dzieci i Dorosłych w Toruniu, ul. Konstytucji 3-go maja 42, II piętro.

Spotkanie jest jednym z punktów kampanii "Pielęgniarki i położne dla zdrowia mieszkańców regionu" prowadzonej przez Departament Spraw Społecznych i Zdrowia w celu promocji zawodu pielęgniarek i położnych oraz poprawy świadomości zdrowotnej mieszkańców województwa. Dla uczestników będą przygotowane interaktywne stanowiska tematyczne oraz warsztaty na temat zdrowego żywienia, pierwszej pomocy, a także dzieciństwa bez urazów i oparzeń.

Premiera musicalu "Tajemnica Tomka Sawyera" – godz. 18, Centrum Kulturalno-Kongresowe "Jordanki", Al. Solidarności 1-3.

Musical to kolejna propozycja Kujawsko-Pomorskiego Impresaryjnego Teatru Muzycznego w Toruniu. Premiera odbędzie się w Dzień Dziecka (1 czerwca). Spektakl jest oparty na motywach powieści dla dzieci "Przygody Tomka Sawyera" Marka Twaina. Muzykę napisał znany toruński bluesman Sławomir Wierzcholski, za reżyserię odpowiada Giovanny Castellanos, Kolumbijczyk od dwudziestu lat mieszkający w Polsce.