Piątek, 22 lutego 2019

Toruń

Tagi: toruń galeria sztuki wozownia wystawa Warsztaty

red 7 czerwca 2016, aktualizowano: 7 czerwca 2016

Jak rysować? Warsztaty artystyczne

Fot.: Nadesłana

W poniedziałek 13 czerwca w Galerii Sztuki Wozownia odbędą się zajęcia warsztatowe z cyklu „Sztuka prostoty szuka”. Tym razem związane będą one z wystawą RYSOWAĆ NATURALNIE!, prezentującą prace rysunkowe studentów uczelni artystycznych z Polski, Ukrainy, Białorusi, Gruzji czy Hiszpanii.

Na ekspozycji pokazane zostały 103 prace, które prezentują szeroko pojętą problematykę współczesnego rysunku. Znajdziemy tu szkice z natury, ilustracje czy rysunki projektowe, ale także animacje, prace fotograficzne i wideo, których autorzy posłużyli się nawiązaniami do technik rysunkowych.


Zajęcia poprowadzi Aleksandra Sojak-Borodo (koordynatorka wystawy RYSOWAĆ NATURALNIE!) oraz doktoranci Zakładu Rysunku Wydziału Sztuk Pięknych UMK. Warsztaty skierowane są do różnych grup wiekowych, a podczas zajęć ich uczestnicy będą mogli doświadczyć całego bogactwa środków wyrazu, które można zaangażować do tworzenia rysunku.

Zajęcia artystyczne dla dzieci i młodzieży z cyklu „Sztuka prostoty szuka” adresowane są do grup zorganizowanych i osób indywidualnych. Odbywają się w przestrzeni Galerii Sztuki Wozownia i swoim tematem nawiązują do aktualnych wystaw. Spotkania dzielą się na dwie części – teoretyczną oraz praktyczną (warsztatową). Wstęp na podstawie biletu do galerii – ulgowy 3 zł, grupowy 15 zł. Prosimy o wcześniejsze zapisy – ilość miejsc jest ograniczona (tel. 56 622 63 39; kontakt: Natalia Cieślak, Kazimierz Napiórkowski).

Galeria Sztuki Wozownia, 13 czerwca (poniedziałek), godz. 13.00

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.