Poniedziałek, 21 stycznia 2019

Bydgoszcz

Tagi: bydgoszcz Stary Fordon święto dzielnicy atrakcje pokazy jarmark

red 8 czerwca 2016, aktualizowano: 8 czerwca 2016

Operacja Market-Garden w Fordonie

Po raz drugi Stowarzyszenie Miłośników Starego Fordonu zaprasza na święto dzielnicy. Niewątpliwą atrakcją będzie dwudniowa inscenizacja historyczna operacji lądowej i powietrzno-desantowej, przeprowadzonej 17 września 1944 pod kryptonimem „Market-Garden”.

Dlaczego daleka Holandia, a nie Polska? Organizatorzy chcą wykorzystać świetne warunki terenowe w Starym Fordonie, aby bitwę przedstawić w sposób dotychczas nieznany.


Widowisko militarne zaprezentowane zostanie w rejonie Wisły, ulicy Bydgoskiej i terenów nadwiślańskich. Będzie można zobaczyć amerykański czołg Stuart oraz inne pojazdy i broń używaną podczas bitwy. W sobotę początek inscenizacji o godzinie 17.20, a w niedzielę - o godz. 13.45.

To nie wszystko. Odbędą się występy dzieci i młodzieży z fordońskich szkół i przedszkoli, orkiestr, zespołów, kabaretów, pokazy akrobatyczne, będzie okazja skorzystać z lotu balonem, będą pokazy lotnicze i Jarmark Starofordoński.

W sobotę Święto Starego Fordonu otworzy prezydent Bydgoszczy Rafał Bruski (godz. 14), a następnie ruszy defilada uczestników imprezy.

Sobota, niedziela, od godz. 11, Rynek, nabrzeże Brdy

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Komentarze

Dodaj swój komentarz najciekawsze najstarsze najnowsze

  1. 12-06-2016 00:21

    Brak ocen 0 0

    - Fordon: O rany, a ja przez tyle lat, ile mieszkam w Fordonie, myślałam, że ta dzielnica leży nad Wisłą... Cóż, człowiek całe życie się uczy, więc poszukam tych nabrzeży Brdy w Fordonie :)

    Odpowiedz