Piątek, 22 lutego 2019

Warto czytać! Ogólnopolskie Święto Wolnych Książek po raz trzynasty. Tym razem na Starym Rynku w Bydgoszczy

ogólnopolskie Święto wolnych książek to już tradycja. W razie niepogody, atrakcje plenerowe odbędą się w siedzibie „mechanika”

Fot.: Tadeusz Pawlowski

Ogólnopolskie Święto Wolnych Książek to coś więcej niż promocja czytelnictwa. To happeniengi i spotkania z ciekawymi ludźmu ze świata literatury. Trzynasta edycja imprezy także w Bydgoszczy.

Fundacja Bookcrossing Polska, bydgoski „mechanik” oraz Miejskie Centrum Kultury zapraszają w czwartek 16 czerwca na trzynaste obchody Ogólnopolskiego Święta Wolnych Książek w Bydgoszczy.

Ogólnopolskie Święto Wolnych Książek w sercu miasta


Impreza zacznie się spacerem ze szkoły w kierunku Starego Rynku. Wymarsz o godz. 10.30. Uczniowie dotrą przed ratusz o godz. 11. Tam na amatorów czytania czekać będą książkowe atrakcje. Na pewno nie zabraknie wspólnego czytania na głos, występów artystycznych oraz, tradycyjnej już „Alejki Książek Uwolnionych”, która pełnić będzie rolę miejsca wymiany powieści, tomików poezji, opowiadań, albumów dla dużych i małych.


Plenerowe wydarzenia na Starym Rynku zainauguruje wystrzał z wiwatówki. Po wydarzeniach w plenerze, w kawiarni „Szpulka” odbędzie sie spotkanie z Jarosławem Mikołajewskim, poetą, publicystą, eseistą, tłumaczem z języka włoskiego oraz przede autorem znakomitych książek dla dzieci.

Początek spotkania o godz. 13.30. Na zakończenie zapraszamy do „mechanika” na spotkanie z przedstawicielami bractw kurkowych.