Piątek, 22 lutego 2019

Tagi: informacje wiadoości region wydarzenia bydgoszcz region otwieracz 2016 brodka

24 czerwca 2016, aktualizowano: 24 czerwca 2016

[OTWIERACZ 2016] W ten weekend! Lato w kolorowym pyle, z brodą i hitami rocka

Lato w niedzielę można powitać w radosnej burzy barwnych proszków holi. Color Festival Bydgoszcz na Otwieraczu 2016 (wyrzuty co godzinę od 15.00 do 22.00)

Fot.: Tomasz Czachorowski

Justyna Tota

W niedzielę w Myślęcinku zaroi się od atrakcji (dla wszystkich) i... brodaczy, których ma być rekordowo dużo. Wieczorem na koncertach Patrycji Markowskiej oraz Kobranocki eksplodują emocje, a opadać będzie tylko proszek holi we wszystkich odcieniach tęczy. Tak na polanie Różopole Powitamy Lato 2016!

Podobno broda w upale nie przeszkadza (wręcz przeciwnie, chłodzi) zatem II Zlot Brodaczy powinien przyciągnąć do Myślęcinka rzeszę panów z zarostem. Im więcej ich będzie, tym lepiej, bo inicjator spotkania - Barber Shop Bydgoszcz - chce pobić ubiegłoroczny rekord Polski na „Największe Zgromadzenie Brodaczy”. Wystarczy, że około 16.30 przed sceną na Różopolu pojawi się 97 „drwali”.


Wiele wskazuje na to, że będzie ich znacznie więcej, bo na samym Facebooku udział w wydarzeniu zadeklarowało ponad 350 osób - miejmy nadzieję, że z brodą... Przed biciem rekordu Polski panowie będą mogli wziąć udział w konkursach, w których do wygrania są produkty do pielęgnacji męskiego zarostu. Od 14.00 do 17.00 będzie można skorzystać z bezpłatnego strzyżenia i golenia brody (organizatorzy deklarują zająć się siedmioma brodami).

Po prawej stronie sceny od 15.00 do 22.00 (co godzinę) nad rozentuzjazmowanym tłumem unosić się będą tęczowe tumany proszku holi przy muzyce didżejów: IQ, Fifiego, Makumby oraz djGhost. Wejściówki na Color Festival Bydgoszcz można kupić, m.in., w restauracji Bobby Burger na Starym Rynku. W przedsprzedaży bilety kosztują 12 zł, a w dniu imprezy 15 zł (dzieci do lat 7 wstęp mają wolny).

Na polanie Różopole od godz. 14 jak zawsze będzie też moc atrakcji dla dzieci i dorosłych. Najmłodsi mogą bawić się w minilunaparku czy przejechać się na grzbiecie kucyka. Dorośli będą mogli podziwiać nowoczesne auta lub zwiedzić wystawę wnętrzarską (dla tych, którzy szukają inspiracji na urządzenie domu). Będzie też coś dla osób aktywnych: fitness na trampolinkach, zumba, stoisko szkółki nordic walking. Ponadto strefa zdrowia i piękna, strefa mamy z dzieckiem, w której promowane będzie karmienie piersią, pokazy pomocy przedmedycznej i psich umiejętności w wykonaniu czworonogów z Polskiej Fundacji Kynoterapeutycznej.

To jednak muzyka jest głównym akcentem myślęcińskiej imprezy. Gwiazdą Otwieracza 2016 jest Patrycja Markowska, która zaśpiewa dobrze znane publiczności piosenki, jak „Jeszcze raz” czy „Świat się pomylił”. Najpierw jednak wystąpi Kobranocka, z którą wszyscy zanucą kultowy hit „Kocham cię jak Irlandię”. Te koncerty rozpoczną się o 18.00, natomiast we wcześniejszych godzinach scenę opanują bydgoskie zespoły Blackberry Hill i Jimi Birchwood.

Otwieracz 2016. Do Myślęcinka autobusem lub tramwajem


Niedziela, godz. 14-22 - Powitanie Lata - Otwieracz 2016 Myślęcinek (ul. Gdańska 173).

By bez problemu dojechać na Otwieracz 2016, a potem wrócić z imprezy, tramwaje linii nr 10 (ostatni kurs z Lasu Gdańskiego do Fordonu o 22.54) oraz autobusy nr 52 (ostatni kurs z Myślęcinka o 23.28.) od około 14.00 kursować będą co 10 minut. Po południu i wieczorem uruchomiona zostanie specjalna linia autobusowa nr 105, której trasa wieść będzie ulicami: Rekinową - Kolbego - Grunwaldzka - Pileckiego - Żeglarską - Dworzec Główny - Zygmunta Augusta - Zaświat - Powstańców Warszawy - Gdańską - Myślęcinek. Do Myślęcinka ze Starego Rynku można dojechać linią turystyczną autobusem nr 100 lub z Bałtyckiej tramwajem nr 0.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.