Piątek, 22 lutego 2019

Tagi: informacje wiadomości region bydgoszcz drums fusion mecz polska szwajcaria euro 2016

24 czerwca 2016, aktualizowano: 24 czerwca 2016

[MECZ POLSKA - SZWAJCARIA/DRUMS FUSION] Rekord bębnienia padnie później! [ZMIANA GODZINY]

Fot.: archiwum organizatora

Tomasz Zieliński

Organizatorzy przypominają: ze względu na mecz Polska - Szwajcaria, bicie rekordu Guinnessa na Wyspie Młyńskiej rozpocznie się o godzinie 18. Jeżeli dojdzie do karnych - kilka minut później.

Bicie międzynarodowego rekordu jest, obok „Koncertu na Ścianie”, największym pod względem rozmachu artystycznego i medialnego przedsięwzięciem Ryszarda Bazarnika.


Gigantyczny instrument wykorzystany do realizacji projektu ma 10 metrów średnicy membrany, a jego waga przekracza 3 tony.

Dookoła niego może swobodnie grać jednocześnie ponad 100 osób. W sierpniu 2013 roku padł rekord Guinnessa na festiwalu Woodstock: wyniósł 263 osoby grające na nim jednocześnie. W sobotę podczas festiwalu Drums Fusion podjęta zostanie próba pobicia tego rekordu.

Wcześniej, o 13.30, również na Wyspie Młyńskiej, rozpoczną się warsztaty perkusyjne. O godzinie 19.35 z ronda Grunwaldzkiego przez ul. Focha, amfiteatr Opery Nova, aż na Wyspę Młyńską przejdzie parada perkusyjna. Wreszcie o 21.30 w tym samym miejscu rozpocznie się koncert Wadokyo, międzynarodowej grupy grającej na tradycyjnych japońskich bębnach taiko.