Poniedziałek, 21 stycznia 2019

Tagi: galeria wspólna informacje wiadomości region wydarzenia bydgoszcz

27 czerwca 2016, aktualizowano: 27 czerwca 2016

Rysowanie zaczyna się zawsze od gestu. Galeria Wspólna zaprasza na wystawę!

Wystawy w Galerii Wspólnej czynne są codziennie w godzinach od 11 do 18 - wstęp wolny. „Gest” dra Piotra tołoczki można oglądać do 15 lipca

Fot.: Piotr Tołoczko

opr. Łukasz Jędrzejeczak

Prace urodzonego w 1980 roku w Toruniu Piotra Tołoczki to zderzenie grafiki i rysunku. - To efekt opisywania i ilustrowania podstawowej tkanki rysunku, gestu - wyjaśniają organizatorzy.

Galeria Wspólna (ul. Batorego 1). Potr Tołoczko - torunianin, związany zawodowo z UT-P, który w czasie wolnym zajmuje się rysunkiem oraz grafiką.


Artysta w 2004 roku ukończył studia graficzne w pracowni prof. Bogumiły Pręgowskiej, a w 2007 roku rzeźbę u prof. Macieja Szańkowskiego na Wydziale Sztuk Pięknych UMK. W 2011 roku uzyskał stopień naukowy doktora sztuk plastycznych.

Od 2010 roku związany jest z UT-P, gdzie pracuje w Katedrze Sztuk Wizualnych na Wydziale Budownictwa, Architektury i Inżynierii Środowiska. Jest szefem Galerii Innowacji. W miejscu tym promuje sztukę i technologię.

Piotr Tołoczko ma na koncie udział w kilku wystawach indywidualnych, zbiorowych i kilku konkursach graficznych. Zajmuje się grafiką, rysunkiem, rzeźbą oraz instalacją. W twórczości najbardziej interesuje go zjawisko, od którego zaczyna się proces rysowania - gest. O tym jest także najnowsza wystawa prezentowana w Galerii Wspólnej. Zbiór „Gest” to efekt kilkuletniej pracy, opisywania i ilustrowania ruchu jako podstawowej siły tworzącej rysunek. Natomiast grafika pozwala torunianinowi na utrwalenie tego śladu.