Piątek, 22 lutego 2019

Tagi: nformacje sala na jordankach wydarzenia bydgoszcz region wiadomości

28 czerwca 2016, aktualizowano: 28 czerwca 2016

Przez dwa wieczory Francuzi będą tańczyć i skakać po ścianach sali na Jordankach

Fot.: Jacek Smarz

Tomasz Bielicki

Lato z Jordankami rozpocznie pierwszy spektakl Festiwalu Teatrów Ulicznych. Dwukrotnie - 2 i 3 lipca - torunianie będą mieli okazję obejrzeć o godz. 21.30 widowiskowy spektakl „ItinaiR”.

Gwiazdą przedstawienia będzie francuska grupa tańca na ścianie Compagnie 9.81. Czekają nas spektakularne harce na elewacji sali, które zostaną wzbogacone projekcjami renomowanego specjalisty od mappingu 3D - Michała Siemienieckiego.


Spektakl nawiązujący do tematyki „Ptaków” starożytnego greckiego komediopisarza Arystofanesa jest realizowany w ramach europejskiego projektu Mixdoor i we współpracy z Toruńską Agendą Kulturalną oraz partnerami z Węgier, Grecji, Chorwacji i Francji. Spektakl powstał specjalnie z myślą o toruńskiej sali.

Lato z Jordankami. Bach po latynosku


14 lipca będziemy mieli okazję usłyszeć „Carmen”. Najsłynniejsze dzieło Georgesa Bizeta zawita do Torunia w ramach Letniego Festiwalu Operowego. W rolach głównych wystąpią Aksana Yakushevich, Paolo Lardizzone, Giulio Boschetti, których będzie wspierać Chór Opery Polskiej oraz Roncole Verdi Orchestra.

Koniec pierwszego wakacyjnego miesiąca upłynie pod znakiem muzyki Jana Sebastiana Bacha, ale podanej w nietypowej, bo latynoskiej aranżacji. „Bach Goes Samba” to autorski projekt Jarolíma Emmanuela Ružičkiego.

Lato z Jordankami. Kukulska i Możdżer


Słowacki koncermistrz stoi na czele zespołu The Classical Music Maniacs, którego skład tworzą członkowie największych orkiestr symfonicznych w jego macierzystym kraju. 30 lipca zagrają w ramach XX Międzynarodowego Festiwalu „Nova Muzyka i Architektura”.

28 sierpnia na tym samym festiwalu na Jordankach usłyszymy Natalię Kukulską z zespołem Atom String Quartet.

W sierpniu czeka nas także „Broadway Goes Hollywood”, koncert musicalowy warszawskiego Teatru Rampa, który 4 sierpnia zainauguruje VII Festiwal Piosenki i Ballady Filmowej. Do tego solowy koncert Leszka Możdzera 5 sierpnia i spektakl muzyczny „d’Amore” w wykonaniu Nicoli Palladiniego.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.