Piątek, 22 lutego 2019

Drifty, świece i inne akrobacje na motorze w ten weekend [STUNT GRAND PRIX 2016]

Fot.: Tomasz Czachorowski

W piątek o godz. 15 zacznie się 8. edycja zawodów Stunt Grand Prix. Trzydniową widowiskową rywalizację i niezwykłe akrobacje na motocyklach będzie można podziwiać za darmo.

Piątek-niedziela, parking CH „Auchan”, ul. Rejewskiego 3.


Tym razem w motorowej imprezie weźmie udział 28 zawodników z 13 krajów, także spoza Europy. - W tym roku o tytuł mistrza powalczą zawodnicy między innymi z Węgier, Serbii, Dani, a nawet Japonii.

Nie zabraknie, oczywiście, reprezentantów Polski - mówi Maciej Szudzichowski, organizator Stunt Grand Prix. W piątek od godz. 15 trwać będą wolne treningi, natomiast 2 i 3 lipca odbędą się zawody.

Oprócz widowiskowych manewrów na asfalcie, gdzie zobaczymy mnóstwo świec czy driftów, dla fanów popisów motocyklowych przygotowano wiele dodatkowych niespodzianek. Wśród atrakcji znajdą się między innymi stoiska z pamiątkami, mała gastronomia oraz strefy sponsorskie.

„Stunt Grand Prix 2016 to zawody sportowe, w formule EMS (Ekstremalnych Sportów Motocyklowych). Bydgoska impreza w tym roku spadła do rangi mistrzostw Polski (poprzednio były to mistrzowstwa świata) - eliminacji do finału w Dubaju.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.