Piątek, 22 lutego 2019

Tagi: informacje wiadomości region wydarzenia bydgoszcz bim kultura muzyka jest impreza

1 lipca 2016, aktualizowano: 1 lipca 2016

Trwają 39. Bydgoskie Impresje Muzyczne. W weekend czekają nas kolejne występy

Fot.: Tomasz Czachorowski

Marta Mikołajska

W sobotę startujemy o godz. 9. W Akademii Muzycznej rozpocznie się I część konkursu. Na scenie zaprezentują się zespoły z Polski, Łotwy, Białorusi, Węgier, Serbii, Czech i Ukrainy.

O godz. 14 przy ul. Mostowej usłyszymy wykonawców muzyki instrumentalnej oraz wokalno-instrumentalnej z Czech, dwa Zespoły Muzyki Dawnej z Polski oraz również rodzimy Zespół Muzyki Średniowiecznej.


Dwie godziny później przejdziemy na plac Teatralny, gdzie odbędzie się kolejny koncert konkursowy - tym razem posłuchamy muzyki folklorystycznej.

Ostatnią atrakcją dzisiejszego dnia będzie koncert wieczorny „Kontynenty”. Muzykę zespołów z Serbii, Łotwy, Węgier i RPA będziemy mogli podziwiać w amfiteatrze przy Operze Nova (godz. 20.30).

Jutro o godz. 9 znowu spotkamy się w Akademii Muzycznej, gdzie w II części konkursu zmagać się będą zespoły z Czech, Polski, Łotwy i Belgii.

W tym czasie o godz. 10 w bazylice pw. św Wincentego á Paulo odprawiona zostanie msza święta, podczas której usłyszymy wykonawców z Ukrainy, Łotwy i Węgier. O godz. 13.30 w amfiteatrze przy ul. Mostowej zagra polski Jazz Big Band’75.

Pół godziny później przeniesiemy się na plac Teatralny, a tam - kolejne koncerty. O godz. 15.30 będziemy mogli wysłuchać koncertu „BIM dzieciom”.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.