Poniedziałek, 21 stycznia 2019

Morskie opowieści na deskach teatru dla dzieci

Fot.: archiwum organizatora

Aktor i reżyser, Krzysztof Falkowski wraz ze swoim Teatrem Falkoshow zaprasza na pokaz sztuki dla młodszych (i tych starszych też) pt. „Złota Ryba”.

Niedziela, godz. 17, Barka Lemara.


Po wielu latach ciężkiej służby na okrętach kapitan żeglugi postanowił zająć się tym, co lubi najbardziej - snuciem opowieści.

Kiedyś przemierzał morza i oceany, a dziś wędruje po suchym lądzie ze swym ogromnym kufrem podróżnym, w którym ukryte są tajemnicze ruchome obrazy.

Jego słowa sprawiają, iż historie rozrastają się, a bohaterowie ożywają na oczach widzów.

Tylko wtajemniczonym kapitan może zdradzić sekrety działania niezwykłego teatru magnesu i obrazów. Po raz pierwszy na świecie do poruszania postaciami użyta została siła magnetyczna.

W niedzielne popołudnie stary marynarz opowie historię o pewnym rybaku i jego żonie, których do zguby doprowadziła zachłanność.

Dzięki spotkaniu ze Złotą Rybą przekonali się, iż szczęśliwym jest się dzięki temu, jakim się jest, a nie dzięki temu, co się posiada. Po spektaklu łączącycm elementy plastyczne, organizatorzy z MCK zapraszają dzieci na pełną wrażeń i sekretów podróż po Barce Lemara. Wstęp wolny.