Piątek, 22 lutego 2019

Toruń

Tagi: toruń starówka imprezy plenerowe festiwal "Wizje"

red 6 lipca 2016, aktualizowano: 6 lipca 2016

Różne wizje sztuki współczesnej

Rozmaite konstrukcje i instalacje można oglądać na ulicach toruńskiej starówki, w plenerze między fontanną Cosmopolis, a skwerem Oficerskiej Szkoły Marynarki Wojennej. To wszystko w związku z trwającym do niedzieli festiwalem „Wizje”.

- Festiwal jest próbą przybliżenia sztuki współczesnej i wyjścia z nią w przestrzeń publiczną, co daje możliwość interakcji z mieszkańcami Torunia, zwłaszcza tymi, którzy na co dzień nie uczestniczą aktywnie w życiu kulturalnym miasta - mówi Przemysław Draheim z Toruńskiej Agendy Kulturalnej, która jest organizatorem tego wydarzenia.


Podczas festiwalu możemy podziwiać dziesięć różnorodnych instalacji i konstrukcji przygotowanych zarówno przez doświadczonych twórców, jak również młodych i debiutujących. Do niedzieli możemy podziwiać twórczość dziesięciu artystów: duetu Kwiatuchi, Moniki Masłoń, Matyldy Sałajewskiej, Natalii Bażowskiej, Michała Szoty, Anny Wójcik, Pawła Szeibla, Małgorzaty Lisieckiej, holenderskiej grupy Refunc, duetu: Paper Heroes i Wiesława Barta.

Toruńska starówka, czwartek-niedziela.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.