Piątek, 22 lutego 2019

Toruń

Tagi: toruń Muzeum Etnograficzne koncert

red 6 lipca 2016, aktualizowano: 6 lipca 2016

Ray Wilson zaśpiewa jako pierwszy

Ray Wilson to typ muzyka kompletnego. Ostatni frontman zespołu Genesis, który zastąpił w tej kultowej formacji samego Phila Collinsa. Artysta o doskonałym głosie i niezwykłej charyzmie, którą porywa tłumy.

Wśród muzyków krąży opowieść o tym, że Ray nigdy nie planuje tego, jakie utwory zagra podczas koncertu. Jego zespół musi mieć opanowany cały repertuar, który składa się niemal z 60 piosenek. Na scenie wokalista pod wpływem chwili i przede wszystkim reakcji publiczności decyduje, czy zabrzmi „Land of Confusion”, „Inside”, czy „Another day in Paradise”.


W amfiteatrze Muzeum Etnograficznego usłyszymy nie tylko największe przeboje Genesis, Phila Collinsa i Petera Gabriela. Wilson zaprezentuje też utwory formacji Stiltskin, z którą w latach 90. podbijał listy przebojów, zabrzmią też piosenki z ostatniego albumu wokalisty „Song for A Friend”. Krążek ten promuje piękna ballada pt. „Not Long Till Springtime”. Artysta napisał ją dla swojej partnerki, polskiej tancerki, która uległa wypadkowi w trakcie trasy koncertowej.

Muzeum Etnograficzne, piątek, godzina 21.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.