Piątek, 22 lutego 2019

Toruń

Tagi: toruń Żywe Muzeum Piernika

red 6 lipca 2016, aktualizowano: 6 lipca 2016

Piernik i jego długa historia

Weekend to doskonała okazja, by odwiedzić Żywe Muzeum Piernika przy ul. Rabiańskiej. Wizyta w tym miejscu rozpoczyna się w średniowiecznej piernikarni, gdzie witają nas: Mistrz i Wiedźma Korzenna, a w powietrzu unosi się niepowtarzalny zapach pierników.

Tam też zaczynamy przygotowywać podstawę do stworzenia własnych, pysznych pierników i powoli przenosimy się do początku XX wieku. Dzięki takiej podróży w czasie mamy okazję poznać historię toruńskich przysmaków.


Warto podkreślić, że jest to propozycja dla rodziców i dzieci w każdym wieku. Maluchy do 3. roku życia mają wstęp wolny, podobnie jak dzieci niepełnosprawne. Bilety dla pozostałych dzieci kosztują 9,5 zł, a dla rodziców 14 złotych.

W weekendy pokazy trwające 80 minut odbywają się co godzinę. Pierwszy rozpoczyna się o 10.00, a ostatni o 17.00. Warto podkreślić, że osoby chętne do wizyty w Żywym Muzeum Piernika powinny wcześniej zgłosić rezerwację. Można to zrobić telefonicznie lub mailowo. To propozycja dla miłośników kreatywnego spędzania czasu wolnego oraz fanów pierników.

Żywe Muzeum Piernika, sobota, niedziela, godziny 10-18.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.