Poniedziałek, 21 stycznia 2019

Tagi: kino noc oczyszczenia informacje wiadomości region wydarzenia bydgoszcz multikino multipleksy

7 lipca 2016, aktualizowano: 7 lipca 2016

Blockbustery w weekend. Tych hitów nie można przegapić [PREMIERY KINOWE]

Fot.: kadr z filmu "Dzień Niepodległości 2"

opr. Łukasz Jędrzejczak

Wakacyjny okres to czas żniw dla producentów kasowych kinowych hitów. W okresie ogólnej laby i wypoczywania nic nie sprawdza się tak jak dobry blockbuster. Oto kilka propozycji premier, które czekają na nas w lipcu. Wśród nich - epicka, druga część "Dnia Niepodległości", remake "Pogromców duchów" i kolejna część horroru "Noc Oczyszczenia".

Największe emocje budzi chyba nowe widowisko Rolanda Emmericha. Reżyser znany z widowiskowych końców świata, kiedy to nasza planeta rozwalana jest na kawałki, tym razem wróci do sprawdzonej formuły. Ziemia znów zostaje zaatakowana przez kosmitów. Film jest kontynuacją opowieści z 1996 roku, kiedy to ludzkość doznała - niestety dość bolesnego - bliskiego spotkania trzeciego stopnia.
Po dwudziestu latach od tamtych wydarzeń, gdy Ziemia jest już bezpieczna i rozwinięta technologicznie (za sprawą porzuconego sprzętu pobitych obcych), dochodzi do kolejnego ataku. Tym razem będzie jeszcze bardziej widowiskowo, epicko i pompatycznie. Film idealny na sobotnie popołudnie.

Oprócz tego, w bydgoskich multipleksach puszczają jeszcze dwie inne, równie epickie i zrobione z rozmachem produkcje: oparty na kultowej grze komputerowej, pełen efektów specjalnych i cyfrowo wygenerowanych światów "Warcraft: Początek", w którym poznajemy genezę historii orków i ludzi, oraz kolejną ekranizację historii Tarzana - wychowanego przez goryle chłopca, który musi stawić czoła europejskim kolonizatorom, którzy chcą podbić afrykańską dżunglę. W roli przystojnego Tarzana - Alexander Skarsgård. W roli Jane - całkiem charyzmatyczna Margot Robbie. Będzie też smaczek. W roli szwarccharaktera wcieli się znany z "Bękartów wojny" Christoph Waltz.

Tymczasem na ekrany kin 8 lipca wchodzi a druga część "Iluzjonisty". Tym razem Czterej Jeźdźcy znani z widowiskowych skoków na bogaczy będą musieli użyć swoich zdolności, by umknąć przed FBI. W rolach głównych m.in. Woody Harrelson, Morgan Freeman i znany z Harry'ego Pottera Daniel Radcliffe. Mamy nadzieję, że żadna dłoń nie zostanie przebita gwoździem.Tego samego dnia swoją premierę będzie kolejna część horroru będącego hollywoodzkim komentarzem do ogólnych nastrojów w USA w przededniu wyborów prezydenckich. Trzecia część "Nocy Oczyszczenia" zatytułowana jest "Czas wyboru". Tym razem znów pojawi się znany z poprzednich część motyw, podczas którego przez 12 godzin dozwolone będą wszelkie przestępstwa.15 lipca znów będzie okazja przenieść się do lat 80. Za tydzień na ekrany wchodzi remake komedii sci-fi o dzielnych Pogromcach Duchów. Tym razem w rolę członków grupy zajmującej się "utylizacją" duchów i zjawisk paranormalnych wcieliły się cztery panie.Wkrótce (premiery 22 lipca):

Thriller z gatunku "surwiwalowy" w stylu "127 godzin" z Jamesem Franco pt. "183 metry strachu" i coś dla fanów klasycznego sci-fi w nowych szatach - "Star Trek: W nieznane".