Poniedziałek, 21 stycznia 2019

Tagi: informacje wiadomości region wydarzenia bydgoszcz teatr koncert dla dzieci

11 lipca 2016, aktualizowano: 11 lipca 2016

Tam, gdzie magia łączy się z rzeczywistością. Historia Piotrusia Pana multimedialnie w MCK

Fot.: kadr z filmu "Piotruś Pan"

opr. Łukasz Jędrzejczak

Czarodziejski świat dziecięcej wyobraźni znany z książek J.M. Barriego i filmu Disney’a wróci jako piękny spektakl. Piotrusiowi w Bydgoszczy towarzyszyć będą utalentowani młodzi artyści i dorośli twórcy.

Widowisko, które dziś zobaczymy na deskach MCK, przygotowywane było od 30 czerwca.


W projekcie wzięło udział 40 młodych artystów, którzy doskonalili swoje umiejętności w Biskupinie. Pod okiem profesjonalnych instruktorów, codziennie uczestniczyli w intensywnych warsztatach. Ich mentorami i nauczycielami byli ludzie znani ze świata kultury i sztuki, którzy od lat animują wydarzenia kulturalne w Bydgoszczy.

Z młodymi pracowali Ludmiła Małecka (wokal), Hanna Żółkoś (wokal), Waldemar Zyśk i Zbyszek Piwoński (malarstwo), Agnieszka Sikorska i Monika Wierzbicka (taniec), Barbara Rogalska (teatr), Ewa Dąbrowska (media), Joanna Sikora (media) oraz Bogumiła Frankowska (kierowniczka warsztatów).

Koordynatorką jest Joanna Sadłowska - instruktorka teatralna, która specjalnie na warsztaty przyjechała aż ze Szczecina. Postanowiła stworzyć widowisko oparte na motywach powieści J.M. Barriego i filmu Walta Disneya o przygodach Piotrusia Pana.

Spektakl jest efektem pracy podczas VII edycji Ogólnopolskich Warsztatów Artystycznych „Radosne Serca”, organizowanych przez Fundację Nowe Pokolenie.

Kiedy?


Dziś o godz. 17 w MCK. Wstęp wolny. Informacje www.express.bydgoski.pl.