Poniedziałek, 21 stycznia 2019

Tagi: informacje wiadomości region wydarzenia bydgoszcz aleja ossolińskich blokada film kino

12 lipca 2016, aktualizowano: 14 lipca 2016

Czeskie kino drogi na środku zablokowanej ulicy. Tym razem al. Ossolińskich zamieni się w salę kinową [WIDEO]

Fot.: kadr z filmu "Jazda"

Łukasz Jędrzejczak

To już kolejna blokada ulicy w Bydgoszczy. Spokojnie, nie chodzi o kolejny remont czy wypadek. Tym razem będzie to bardzo kulturalne wyłączenie z ruchu. Na al. Ossolińskich pokażą film drogi.

Aleja Ossolińskich Filmowe blokady to już bydgoska tradycja. Seanse plenerowe odbywały się na ul. Długiej, Cieszkowskiego, Słowackiego i moście im. Jerzego Sulimy-Kamińskiego w Bydgoszczy Teraz przyszedł czas na Aleję Ossolińskich.
- W tym roku proponujemy rozsiąść się blisko pl. Józefa Weyssenhoffa i obejrzeć w pięknych okolicznościach miasta czeski, klasyczny już film „Jazda” w reżyserii Jana Svěráka. Jego bohaterami jest para przyjaciół, którzy pewnego dnia zdobywają kabrioleta i wyruszają w podróż po Czechach.Po drodze spotykają ładną i młodą dziewczynę, pojawiają się uczucia. Okazuję, że dziewczyna ma chłopaka, który znajduje ją i zabiera luksusowym samochodem. Doświadczenia, które zdobędą bohaterowie filmu będą ciekawym kontrastem wobec postkomunistycznej rzeczywiśtości, która ich otacza.

Drugą lokacją, która zamieni się w te wakacje w plenerowe kino będzie ul. Paderewskiego niedaleko skrzyżowania z ul. Zamoyskiego. Zobaczymy tam klasyczny thriller Romana Polańskiego - film „Lokator”.

Kiedy? Gdzie?


Blokada alei Ossolińskich odbędzie się w sobotę o godz. 21.30.