Poniedziałek, 21 stycznia 2019

Tagi: wołyń kino film mck bydgoszcz wiadomości region wydarzenia jest impreza

red 13 lipca 2016, aktualizowano: 13 lipca 2016

"Wołyń": Znamy datę premiery. Zobacz najnowszy zwiastun [TRAILER]

Fot.: kadr z filmu

Wygląda na to, że najnowszy film Wojciecha Smarzowskiego pt. "Wołyń" ujrzy światło dzienne. Premiera zaplanowana jest na 7 października. W sieci ukazał się już zwiastun promujący siódmy film w dorobku twórcy "Domu złego" czy "Wesela".

Akcja "Wołynia" zaczyna się tuż przed wybuchem w 1939 roku. Bohaterką jest 17-letnia Zosia Głowacka zakochana w młodym Ukraińcu Petrze. Oboje mieszkają w małej miejscowości na Wołyniu, gdzie żyją obok siebie Polacy, Ukraińcy i Żydzi.


Niestety ojciec dziewczyny wydaje ją za mąż za polskiego wdowca i właściciela ziemskiego - Macieja Skibę (w tej roli Arkadiusz Jakubik). To co się wydarzy potem będzie mrocznym obrazem narastającej fali nienawiści, która kończy się ludobójstwem.

Zapowiada się mocny i zrealizowany z rozmachem dramat historyczny.

Kłopoty finansowe Smarzowskiego w związku z produkcją filmu zostały zażegnane dzięki akcji croudfundingowej zorganizowanej w internecie. Pieniądze udało się zebrać, film jest na etapie postprodukcji, a premiera zaplanowana jest na 7 października.

Tymczasem w sieci można zobaczyć najnowszy zwiastun promujący "Wołyń".

Komentarze

Dodaj swój komentarz najciekawsze najstarsze najnowsze

  1. 04-10-2016 19:23

    Brak ocen 0 0

    - grzegorzbryła: Polski film wojenny Wołyń - Cały Film Online znajdziesz w Interencie w jakości HD: http://tech-artex.pl/Film-Online/ Wolyn-Ogladaj-Film-Onlinee/

    Odpowiedz