środa, 16 stycznia 2019

Toruń

Tagi: toruń teatr uliczny sztuka cyrkowa pokazy warsztaty

red 13 lipca 2016, aktualizowano: 13 lipca 2016

Cyrkowe sztuczki na rynku

Fot.: Materiały grupy Eight

W najbliższych dniach na toruńskiej starówce zagości sztuka cyrkowa oraz teatralna. Cztery plenerowe spektakle czekają nas do końca tygodnia. Dwóm z nich towarzyszyć będą warsztaty.

Wiktor Szpulka to niespokojny dziwak w czarnym kapeluszu oraz cygańskich spodniach. Ten niezwykle ekscentryczny człowiek urodził się w cyrku i tam spędził kilkanaście lat swojego życia, kształtując niezłomny charakter i ekwilibrystyczne umiejętności pod okiem dziadka, wielkiego cyrkowca i wynalazcy. Pod koniec życia starzec skonstruował i przekazał swojemu potomkowi coś nadzwyczajnego - magiczną szpulkę. To właśnie ona będzie głównym elementem czwartkowego i piątkowego spektaklu.


Interaktywne przedstawienie pt. „Wiktor Szpulka Show” to 20 minut zabawy utrzymanej w klimacie ulicznego występu. Pokaz bazuje na zabawnych gagach z publicznością, przeplatanych solowymi popisami żonglerskimi artystów. Początek występu - i w czwartek, i w piątek - o godz. 15 na Rynku Staromiejskim.

Uzupełnieniem pokazu będą odbywające się po przedstawieniu 45-minutowe bezpłatne warsztaty cyrkowe. Będzie można nauczyć się m.in. żonglowania piłkami, maczugami, obręczami oraz diabolo. Chodzi o rozkręcenie szpulki i naukę podstawowych ewolucji, czyli podrzucaniu jej do góry i łapanie na sznurek.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.