Poniedziałek, 21 stycznia 2019

Letnie Pranie Mózgu rusza z przytupem. W piątek pierwsza odsłona

Fot.: archiwum LPM 2016

To już 7. rok, od kiedy bydgoski klub Mózg organizuje wakacyjny cykl imprez tanecznych, stawiających na ambitną elektronikę.

W lipcu i sierpniu Bydgoszcz odwiedzą m.in. Zamilska, Souvenir de Tanger i JAAA! Zamilska, oprócz tego, że jako jedna z pierwszych artystek techno zagrała na scenie w Opolu, grała na pokazach mody Diora.


Po wydaniu debiutanckiego albumu pt. „Remik” zespół JAAA! koncertował w całej Polsce, ostatnio zagrał na Openerze. Muzycy nie opuszczą także katowickiego OFF Festival.Z kolei Souvenir de Tanger jest ulubieńcem fanów mrocznej i undergroundowej elektroniki rodem z krakowskiego festiwalu Unsound.

To zaledwie czubek góry lodowej, rozpoczynającego się 15 lipca, koncertowego cyklu. Jutro wystąpią: wspomniane trio JAAA!, MO, MKO, Qba Janicki i Pufffa. Instalację wizualną przygotuje Karolina Głusiec. Obrazy pokaże i na żywo malować będzie Sok z Żółwia.

Natomiast w czwartek przed klubem (w przypadku dobrej pogody) lub w klubie (w razie deszczu) wyświetlony zostanie film „Sens życia oraz jego brak”.