Poniedziałek, 21 stycznia 2019

Toruń

Tagi: toruń teatr muzyczny jazz koncert

red 18 lipca 2016, aktualizowano: 18 lipca 2016

Koncert pamięci jazzmana Janusza Muniaka

Jazz ponownie zagości w Pałacu Dąmbskich. W najbliższy czwartek, 21 lipca w Teatrze Muzycznym zespół Wojciecha Karolaka odda hołd wybitnemu polskiemu saksofoniście Januszowi Muniakowi.

Janusz Muniak był jedną z najbarwniejszych postaci polskiego jazzu. Zaczynał na początku lat 60. w jazzowym zespole Witolda Miszczaka, skąd wyłowił go Tomasz Stańko. Jednocześnie współpracował z Krzysztofem Komedą i zespołami Jana Ptaszyna Wróblewskiego. Dopiero w 1976 roku zdecydował się podążyć własną ścieżką stając na czele jazzowego kwintetu, a później kwartetu - najpierw z Markiem Blizińskim, a później z Jarosławem Śmietaną na gitarze. Realizował w nich swoje najbardziej karkołomne pomysły. Wydał blisko 30 albumów płytowych. Zmarł niespodziewanie na początku tego roku.


W najbliższy czwartek w Kujawsko-Pomorskim Impresaryjnym Teatrze Muzycznym odbędzie się specjalny koncert pamięci Janusza Muniaka, przygotowany przez grono wybitnych polskich jazzmanów. Program, który powstał z myślą o słynnym sulęczyńskim festiwalu Jazz w Lesie, właśnie w Toruniu będzie miał swoją premierę. Zagrają: Wojciech Karolak, Adam Czerwiński, Tadeusz Jakubowski oraz Tomasz Grzegorski. Początek koncertu o godz. 19. Bilety w cenie 40 złotych można nabyć w kasie teatru.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.