Poniedziałek, 21 stycznia 2019

Toruń

Tagi: toruń Koncert pod Gwiazdami Przeboje stare kino Czesław Mozil

red 25 lipca 2016, aktualizowano: 25 lipca 2016

Czesław zaśpiewa największe przeboje przedwojennego kina

Najbliższy Koncert pod Gwiazdami przypomni nam utwory takich artystów, jak Eugeniusz Bodo czy Hanka Ordonówna.

Projekt „Kino Mocne” to nowoczesna interpretacja największych przedwojennych szlagierów muzycznych polskiego kina, którą zainicjował producent i wykonawca Dariusz Makaruk. Do tego niezwykłego przedsięwzięcia zaprosił czołowych polskich instrumentalistów jazzowych oraz gościa specjalnego - Czesława Mozila.


Pochodzący z Danii artysta, od lat mieszkający w Polsce, wystąpi w ramach letniego festiwalu Dworu Artusa „Koncerty pod Gwiazdami”.

- W amfiteatrze Muzeum Etnograficznego już w niedzielę usłyszymy zjawiskową fuzję elektronicznego jazzu, dynamicznej improwizacji z kontemplacyjnymi pejzażami muzycznymi opartymi na motywach takich przebojów, jak „Umówiłem się z nią na dziewiątą”, „Dzisiaj ta, jutro tamta”, „W małym kinie” czy „Nie kochać w taką noc to grzech” - zapowiada Łukasz Wudarski, kierownik artystyczny Dworu Artusa, organizatora cyklu.

Jak zabrzmią największe przeboje przedwojennego kina w wykonaniu Czesława Mozila? O tym przekonamy się w najbliższą niedzielę, 31 lipca o godzinie 21 w Muzeum Etnograficznym. Bilety na koncert kosztują 45 i 35 zł. Można je kupić w kasie Dworu Artusa.