Poniedziałek, 21 stycznia 2019

Toruń

Tagi: toruń teatr Baj Pomorski

red 27 lipca 2016, aktualizowano: 27 lipca 2016

Poznajemy legendy toruńskie

Teatr „Baj Pomorski” w ostatni weekend lipca zaprasza rodziców z dziećmi, a także turystów, którzy chcą poznać historię naszego miasta, na plenerowy spektakl pt. „Legendy toruńskie.”

Przedstawienie w reżyserii Ireneusza Maciejewskiego prezentowane w czasie wakacji powstało z myślą o wypromowaniu przestrzeni miejskiej i tytułowych toruńskich legend. Przedstawienie nawiązuje do włoskiej komedii dell’arte i charakterystycznych dla niej postaci, jak Arlekin, Pulcinella czy Dottore.


Widzowie, którzy w sobotę lub niedzielę pojawią się na Rynku Staromiejskim będą mogli poznać odpowiedzi na takie m.in. pytania: Jak doszło do powstania Torunia? Jak romans Wisły i Baszty doprowadził do powstania nazwy miasta? Co doprowadziło do zburzenia zamku krzyżackiego? W jaki sposób tworzono recepturę najlepszych pierników na świecie i co ma z nimi wspólnego Katarzyna, córka piekarza? Jak Anioł znalazł się w herbie Torunia?

Spektakl trwa 50 minut. Występują w nim aktorzy Baja Pomorskiego, m.in. Grażyna Rutkowska-Kusa, Edyta Soboczyńska, Anna Katarzyna Chudek i Jacek Pietruski. Wstęp na przedstawienie jest wolny.

Rynek Staromiejski, sobota i niedziela, godzina 12.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.