Poniedziałek, 21 stycznia 2019

Tagi: informacje wiadomości region wydarzenia bydgoszcz jest impreza weekend kultura sup

29 lipca 2016, aktualizowano: 30 lipca 2016

Weekend czas zacząć. Sprawdź nasze propozycje [IMPREZY, KINO, ZAPOWIEDZI]

Fot.: Dariusz Bloch

opr. Łukasz Jędrzejczak, Justyna Tota

Piąteczek za pasem. Czas pomyśleć o tym, jak spędzić weekend. Miejmy nadzieję, że pogoda nie będzie taka, jak zapowiadają prognozy, bo zaplanowanych jest kilka fajnych imprez plenerowych - m.in. zwiedzanie miasta na desce SUP

PIĄTEK


LPM 2016 - Akustyczne trio i dużo muzyki z płyt


Letnie Pranie Mózgu Druga odsłona tegorocznego letniego cyklu w „Mózgu” (ul. Parkowa 3 ) od 22.00 pod znakiem eksperymentów na muzyce elektronicznej. Zadba o to, m.in., tercet 3Kings z Krakowa, który promuje w Europie zupełnie nowy styl akustycznego wykonywania muzyki drum’n bass, disco i house. Oprócz 3Kings, na scenie zagoszczą Cyryl z Warszawy, Freeze z Bydgoszczy i Ola Teks - członkini warszawskiego Move Move kolektywu. Bilety 22 zł przed imprezą.

Wiersze czytane i śpiewane


Dzisiejszy wieczór w „Światłowni” (ul. św. Trójcy 15) będzie podwójnie poetycki. Najpierw można posłuchać poetów związanych z Myślą Poetycką i Kawiarnią Literacką „Modraczek”, którzy będą czytać swe wiersze od 16.00. Dwie godziny później najpiękniejsze teksty piosenek (także tych mniej znanych) Agnieszki Osieckiej akustycznie przypomni nam zespół Ponad Chmurami, czyli Katarzyna Jarzynowska, Nikodem T. Jacuk i Remigiusz Makowski (skrzypce). Wstęp wolny.

OPRÓCZ TEGO W PIĄTEK:


Bydgoska Masa Krytyczna: Rowerzyści zapraszają nie tylko panie. Rowerowa Masa Krytyczna wystartuje ze Starego Rynku


"Neon Demon" w kinie "Orzeł": Nowy film twórcy „Drive” i „Bronsona” na ekranie kina Orzeł [WIDEO]

SOBOTA


W Ostromecku zatańczą w kręgu


Sobota będzie już drugim dniem Ogólnopolskiego Festiwalu Tańców w Kręgu, który w tym roku wspiera organizacyjnie MCK, zapraszając do Ostromecka. Impreza, która pozwala lepiej poznać różne kultury (tańce) etniczne rozpocznie się w piątek o 16.00 warsztatami, odbywającymi się także w sobotę - od 10.00 „Tańce wody-źródła życia”, 15.30 tańce izraelskie, 21.30-22.30 - nocne tańcowanie. W niedzielę o 16.00 plener taneczny - m.in. nauka kroków do muzyki greckiej, wstęp wolny.

Dzieci do tańca, dorośli na spacer


W sobotnie południe w ZPP w Ostromecku „Tańce pełne wakacji” zaproponuje dzieciom Enia Rożankowska - choreograf, pedagog, instruktor tańca współczesnego i dziecięcych zespołów tanecznych, wstęp wolny. Dorośli zaś mogą wybrać się na spacer z przewodnikiem - tym razem szlak będzie wieść z biegiem Brdy, by poznać wodną historię miasta. Start o 12.30, koszt 5zł/os., zapisy: bci@visitbydgoszcz.pl, tel.: 52 340 45 50 lub w BCI (róg ulic Batorego i Niedźwiedzia).

OPRÓCZ TEGO W SOBOTĘ:


Pływanie na desce SUP: Zwiedź miasto na desce SUP. Impreza w sobotę

NIEDZIELA


Organy z płyty na żywo w kościele


W ramach cyklu Muzyka w Kościele Zbawiciela (pl. Zbawiciela 1) odbędzie się koncert promujący płytę, nagraną w tymże kościele ewangelickim na organach Wilhelma Sauera, którego 100. rocznica śmierci przypadała 9 kwietnia br. W repertuarze kompozycje gdańskiego organisty i kompozytora ewangelickiego Friedricha Wilhelma Markulla. Na organach zagra dr Jakub Kwintal. Koncertowi towarzyszy wystawa fotografii, której autorem jest Marek Zawadzak. Wstęp wolny.

Czarodzieje w amfiteatrze


Uwaga dzieci, w Przystani Teatr w amfiteatrze przy ul. Grodzkiej w niedzielę pojawią się aktorzy z Teatru Planeta M, by opowiedzieć Wam historię o miłości i czarach. W spektaklu „Mimi Czarodzieje” (jednym z najnowszych Teatru Planeta M) jest niczym w starym kinie - pantomima bez zbędnych, dużo magii i iluzji... a wszystko po to, by przed najmłodszymi odbiorcami wyczarować świat pełen ciepłych emocji. Początek o godz. 17, wstęp wolny.

OPRÓCZ TEGO W NIEDZIELĘ:


Joga w Ostromecku: W Ostromecku joga dla dużych i małych