Poniedziałek, 21 stycznia 2019

Bydgoszcz

Tagi: bydgoszcz pszczoła pszczelarstwo ukw ogród botaniczny święto pszczół

jt 7 sierpnia 2016, aktualizowano: 8 sierpnia 2016

Trwa wielki Dzień Pszczół w ogrodzie UKW

Fot.: 123rf

W poniedziałek ogólnopolskie święto pszczół. Główne obchody w tym roku odbywają się w Bydgoszczy, Gdańsku, Łodzi, Poznaniu i w Warszawie.

Ogród Botaniczny UKW przy ul. Niemcewicza 2 zaprasza jutro w godz. 10-16 na bezpłatne zwiedzanie ogrodu, szczególnie pod kątem roślin pożytkowych dla pszczół, spotkanie z entomologiem oraz z pszczelarzem w ogrodowej pasiece.


Zobaczyć też można pokonkursową wystawę prac plastycznych uczniów czy spróbować pszczelich produktów. Główną atrakcją jest jednak miejska gra, podczas której dzieci mają zadania do wykonania, by przekonać się, jak wygląda codzienne życie pszczół.

Uwaga, na grę, w której 10-osobowe grupy startują co kwadrans (start ostatniej o 13.30) można jeszcze spróbować zapisać się jutro na miejscu - w ogrodzie.

W czasie, kiedy dzieci zajęte będą grą, dorośli mogą obejrzeć filmy z serii Skarbnica Zdrowia. Na wszystkich czekają niespodzianki i prezenty.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.