środa, 20 lutego 2019

Kino „Orzeł” zaprasza na ambitny repertuar. Poznaj historię z naleśnikiem i taką o miłości zjednoczonej

Fot.: kadr z filmu

opr. Łukasz Jędrzejczak

Dwa filmy z różnych stron świata. Dwie historie o losach prostych ludzi. Kino „Orzeł” zaprasza na pokazy filmów „Kwiat wiśni i czerwona fasola” oraz „Zjednoczone stany miłości”.

Bydgoszcz Dzisiaj o godz. 18 wyświetlony zostanie japoński film. „Kwiat wiśni i czerwona fasola”. Historia wyreżyserowana przez Naomi Kawase powstała na podstawie bestsellerowej japońskiej powieści Duriana Sukegawy.


Głównym bohaterem jest Sentaro, mężczyzna w średnim wieku, będący właścicielem niewielkiej naleśnikarni, w której serwuje dorayaki, japoński deser składający się z naleśników przekładanych słodką pastą z czerwonej fasoli. Kiedy Sentaro rozpoczyna poszukiwanie pomocy kuchennej, zgłasza się 70-letnia Tokue.Cukiernik początkowo jest niechętny, by zatrudnić kobietę. Obawia się, że praca może się okazać ponad siły starszej pani, która w dodatku ma nieco zdeformowane dłonie. Kucharz zmienia jednak zdanie, kiedy tylko próbuje pasty przygotowanej przez Tokue...

Natomiast jutro w MCK kolejna okazja, by zobaczyć „Zjednoczone stany miłości” z Magdaleną Cielecką i Andrzejem Chyrą w rolach głównych. Akcja filmu dzieje się na przełomie lat 80. i 90. w Polsce. Bohaterkami są kobiety marzące o prawdziwej miłości, targane namiętnościami, ale uwięzione w jałowych związkach.Najbliższe seanse:

Poniedziałek

"Kwiat wiśni i czerwona fasola" - godz. 18
"Zjednoczone stany miłości" - godz. 20.15

Wtorek

"Kwiat wiśni i czerwona fasola" - godz. 20.15

Piątek

"Kwiat wiśni i czerwona fasola" - godz. 16

Sobota

"Kwiat wiśni i czerwona fasola" - godz. 18