Poniedziałek, 21 stycznia 2019

Tagi: informacje wiadomości region wydarzenia bydgoszcz kamecki galeria autorska

red 10 sierpnia 2016, aktualizowano: 10 sierpnia 2016

Testament don Kiszota w Galerii Autorskiej. Poznaj poezję ks. Kameckiego

Fot.: Marek Wojciekiewicz

„Testament Don Kiszota” to tytuł utworu ks. Franciszka Kameckiego. Po raz kolejny bohaterem dzieła duchownego jest poszukujący odpowiedzi na nurtujące go pytania człowiek, który szuka jej na rozmaitych obszarach tradycji i w różnorodnych regionach kulturowych doświadczeń współczesności.

Czwartek, godz. 18, Galeria Autorska Jana Kai i Jacka Solińskiego, ul. Chocimska 5.


Ks. Franciszek Kamecki urodził się w 1940 roku w Grucznie. Jest byłym wykładowcą m. in. w seminariach bydgoskich i na byłym ATR. Służył jako rekolekcjonista, organizator wyjazdów, obozowisk, rekreacji, biwaków, medytacji, dni kultury i biesiad. Wstęp na spotkanie jest darmowy.

Spotkanie poetyckie z ks. Franciszkiem Kameckim pt. "Testament don Kiszota" odbędzie się z udziałem Wojciecha Banacha, Krzysztofa Derdowskiego, Grzegorza J. Grzmot-Bilskiego, Jarosława Jakubowskiego, Marka Kazimierza Siwca i Wiesława Trzeciakowskiego. Czytanie wierszy - Mieczysław Franaszek.

Wstęp wolny.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.