Poniedziałek, 21 stycznia 2019

Wakacyjne warsztaty w muzeum wciąż trwają

Fot.: Dariusz Bloch

Muzeum Okręgowe zaprasza maluchy wraz z rodzicami do uczestniczenia w zajęciach artystycznych i rozwijających zmysł twórczy.

Czwartek, godz. 11, Dom Leona Wyczółkowskiego.


W każdy czwartek (spotkania 11, 18 i 25 sierpnia) organizatorzy zapraszają o godz. 11 na „Wakacyjne czwARTki”, czyli gry i zabawy na podstawie najnowszej publikacji muzealnej „Pan Wyczółkowski i tajemnice jego domu”.

Zbiórka w Domu Leona Wyczółkowskiego przy ul. Mennica 7. Na czwartkowe zajęcia nie obowiązują zapisy. Natomiast w każdy kolejny wtorek sierpnia (16, 23, 30) będzie można spotkać się o godz. 11.00 przed Galerią Sztuki Nowoczesnej, by uwolnić artystyczną ekspresję podczas cyklu „Wtorkowych Warsztatów Wakacyjnych”.

Każdy kolejny tydzień będzie przynosił nowe zadania. Na warsztatach podejmowane są takie tematy: „Przezroczyste światy i wielobarwne ornamenty”, „W warsztacie mincerza”, „Muzealne abstrakcje” i „Bydgoska moda”.

Zajęcia skierowane są do dzieci w wieku od 6 do 12 lat. Na wszystkie zajęcia obowiązują wcześniejsze zapisy pod numerem telefonu: 52 58 59 914 lub 911. Liczba miejsc ograniczona. Więcej informacji na jestimpreza.7dni.pl i express.bydgoski.pl.