środa, 16 stycznia 2019

Kultura

Tagi: toruń CKK Jordanki muzyka koncert

red 25 sierpnia 2016, aktualizowano: 25 sierpnia 2016

Natalia Kukulska i jazzowy kwartet

Natalia Kukulska to jedna z najbardziej znanych i cenionych polskich wokalistek o bardzo bogatym dorobku artystycznym. To właśnie ją będzie można oglądać w CKK Jordanki w niedzielnym koncercie „Wieczór z Gwiazdą”.

Artystka wystąpi wraz z jednym z najciekawszych, jazzowych kwartetów smyczkowych na świecie - Atom String Quartet oraz czołowym polskim perkusistą, Michałem Dąbrówką. Będzie to wyjątkowa fuzja trzech podmiotów artystycznych polegająca na przełożeniu muzyki elektronicznej na kwartet smyczkowy.


Muzycy z Atom String Quartet zaaranżowali utwory z ostatniej autorskiej płyty Natalii Kukulskiej ”Ósmy plan” w zupełnie inny, nieoczywisty sposób. Zastąpili typowe dla elektroniki brzmienia grą na instrumentach smyczkowych przy użyciu wielu niekonwencjonalnych technik uzyskując niepowtarzalny efekt, który będzie można usłyszeć na żywo podczas ich wspólnego, akustycznego koncertu w Toruniu. Koncert poprowadzi Hirek Wrona.

CKK Jordanki, niedziela, godz. 18.00

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.