środa, 16 stycznia 2019

Kończą się dwa muzyczne cykle. Kto zagra na ostatnich koncertach tego lata?

Fot.: Dariusz Bloch

To już ostatni weekend z ulubionymi przez bydgoszczan cyklami koncertów. W sobotę spotykamy się o 18.00 w parku im. Kazimierza Wielkiego przy fontannie „Potop”.

Sobota, godz. 18 Fontanna Muzyki, park. im. K. Wielkiego; niedziela, godz. 19, Rzeka Muzyki, amfiteatr Opery Nova, wstęp wolny.


Tym razem podczas koncertu z cyklu Fontanna Muzyki wystąpi troje solistów - sopranistki Emilia Mikołajczyk i Zuzanna Szary oraz tenor Krzysztof Zimny, a na fortepianie akompaniować im będzie Justyna Jakubowska. Koncert okraszą także tancerze ze Szkoły Tańca Bailamos.

W niedzielę czas na finał cyklu Rzeka Muzyki 2016. Na wodnej scenie przy amfiteatrze Opery Nova z recitalem wystąpią Andrzej Sikorowski i Maja Sikorowska. Andrzej Sikorowski to chyba najbardziej znany krakowski piosenkarz, od 1977 roku występujący z grupą Pod Budą.

To on jest autorem takich piosenek, jak „Ballada o ciotce Matyldzie”, „Kap, kap - płyną łzy”, „Kraków”, „Piwna 7”, „Nie przenoście nam stolicy do Krakowa”, „To już było” czy „Tokszoł”. Napisał też muzykę do filmów animowanych dla dzieci. Dał ponad 4000 koncertów w kraju i zagranicą, a w niedzielę wystąpi dla nas.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.