Poniedziałek, 21 stycznia 2019

Tagi: doba aleksander artyści w bohemie

29 sierpnia 2016

Aleksander Doba w tym sezonie przypłynie jako pierwszy Artysta w Bohemie

Fot.: domena publiczna

Jarosław Reszka

Ósmy sezon spotkań znanych artystów z bydgoską publicznością w restauracji „Weranda” w hotelu „Bohema” będzie się różnił od wcześniejszych. Mniej w nim znajdzie się rozmów, a więcej przedstawień.

Pierwsza odsłona już we wrześniu. Jej gwiazdą będzie artysta nietypowy. Aleksandrowi Dobie wkrótce stuknie siedemdziesiątka, lecz ani myśli odkładać wiosło. Podróżnik Roku 2015, który jako pierwszy samotnie przepłynął kajakiem Ocean Atlantycki, w tym roku miał mniej szczęścia. Nie wyszła mu kolejna samotna wyprawa przez ocean. Dzięki temu jest w Polsce i mógł przyjąć zaproszenie do Bydgoszczy.


Spotkanie z Aleksandrem Dobą odbędzie się 25 września o godz. 17 . Muzycznie okraszą je grane i śpiewane na żywo szanty. Tym, którzy zastanawiają się, dlaczego kajakarz znalazł się w gronie artystów, radzimy posłuchać jego gawęd o przygodach, jakie przeżył wśród morskich fal. Palce lizać!

23 października „Bohema” zaprosi bydgoszczan do swej Sali Rubinowej na pierwszy spektakl. Będzie to spektakl kabaretowy „Seks grupowy, czyli Psychoterapia” w wykonaniu Jacka Borkowskiego i Adama Marjańskiego. Aktorzy postarają się odblokować i uwolnić nasze wyobrażenie o seksie.

Erotyczny pieprzyk mieć będzie także kolejny spektakl, „Patty Diphusa”, zaprezentowany 20 lub 27 listopada (termin jest jeszcze uzgadniany). Ewa Kasprzyk wcieli się w nim w postać gwiazdy porno, wymyślonej przez Almodovara - kobiety czułej, która czepie z życia tyle, ile pozwala chwila.

Izabela Trojanowska gościć będzie w „Werandzie” 18 grudnia. Śpiewająca aktorka postara się wprowadzić publiczność w świąteczny nastrój, prezentując minirecital.

29 września „Weranda” należeć będzie do filmowego mistrza drugiego planu, krakowskiego aktora Mariana Dziędziela, znanego m.in. z ról w „Moich córkach krowach”, „Ekscentrykach” czy „Krecie”.

Z kolejnym wyśmienitym gawędziarzem - Ryszardem Buczkowskim - spotkamy się w „Werandzie” 19 lutego, a sezon zamknie Grzegorz Turnau, który 23 kwietnia nad Brdę przywiezie nie tylko swój śpiew, lecz także wino z własnej, słynnej już winnicy, zapraszając do jego degustacji.