środa, 16 stycznia 2019

Kultura

Tagi: toruń Dwór Artusa piosenka muzyka koncert osiecka krajewski

red 6 września 2016, aktualizowano: 6 września 2016

Piosenki Osieckiej i Krajewskiego w Dworze Artusa

Fot.: Nadesłana

Z okazji 80. urodzin Agnieszki Osieckiej Dwór Artusa w Toruniu zaprasza w niedzielę na niezwykła podróż po jej twórczości, w którą zaprosi nas Agnieszka Grochowicz - utalentowana wokalistka i aktorka z Krakowa.

Agnieszka Grochowicz z wykształcenia jest aktorką, ale udziela się przede wszystkim jako wokalistka, autorka tekstów piosenek, współpracuje z czołówką polskich kompozytorów piosenki. Koncertowała w krakowskiej Piwnicy pod Baranami, Teatrze im. Juliusza Słowackiego, Operze Krakowskiej i wielu innych scenach w całej Polsce. Przez wiele lat była członkiem zespołu krakowskiej piwnicy artystycznej Loch Camelot.


Artystka postanowiła zmierzyć się z klasycznymi kompozycjami, jakie stworzył do słów Agnieszki Osieckiej Seweryn Krajewski. Na jej niedzielny koncert w Dworze Artusa złożą się zarówno piosenki znane szerokiej publiczności, takie jak np. „Kołysanka dla okruszka” czy „Uciekaj moje serce”, jak i mniej znane, będące niejednokrotnie interesującym odkryciem dla słuchacza. A to wszystko w nowych, wysmakowanych aranżacjach z pogranicza jazzu i muzyki rozrywkowej autorstwa znakomitych muzyków jazzowych - Antoniego Dębskiego, Dawida Rudnickiego oraz Damiana Niewińskiego.

Dwór Artusa, Rynek Staromiejski 6, niedziela godz. 19. Bilety: 30 i 25 zł

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.