Piątek, 22 lutego 2019

Kultura

Tagi: toruń Muzyka koncert bach Festiwal Cichej Muzyki

red 6 września 2016, aktualizowano: 6 września 2016

Spotkanie z muzyką dawną we współczesnej aranżacji

Fot.: Nadesłana

Toruńskie Towarzystwo Bachowskie zaprasza na pierwszy po wakacjach koncert VI Festiwalu Cichej Muzyki. W najbliższą niedzielę w Sali Mieszczańskiej Ratusza Staromiejskiego wystąpi Toruński Kwintet Dęty.

Muzycy związani z Toruńską Orkiestrę Symfoniczną, grający na instrumentach dętych, wykonają... preludia organowe Jana Sebastiana Bacha. To żadna fanaberia, bo artyści korzystają ze świetnych transkrypcji na instrumenty dęte Mordechaja Rechtmana - znakomitego izraelskiego fagocisty, dyrygenta, pedagoga i aranżera. Świat muzyki Bacha podczas niedzielnego koncertu postara się przybliżyć prelekcją Jakub Burzyński.


Przypomnijmy, że Festiwal Cichej Muzyki to cykl koncertowy muzyki dawnej, który odbywa się od kwietnia do grudnia (z przerwą na wakacje) w różnych odsłonach w zabytkowych wnętrzach Ratusza Staromiejskiego. Podczas koncertów tajemnice dawnych kompozycji omawiają muzykolodzy i wykonawcy.

Sala Mieszczańska Ratusza Staromiejskiego, niedziela godz. 17. Wstęp wolny

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.