Poniedziałek, 21 stycznia 2019

Toruń

Tagi: toruń Dwór Artusa spotkania Podróże Fotografia

red 12 września 2016, aktualizowano: 12 września 2016

Północne opowieści podróżnika i fotografa

Fot.: Nadesłana

Po wakacjach do Sali Wielkiej Dworu Artusa powraca popularny cykl spotkań „Świat i okolice”. Bohaterem pierwszego spotkania - w środę 14 września o godzinie 18.30 - będzie Dominik Szmajda - laureat nagród na festiwalach podróżniczych, autor wystaw fotograficznych.

Fotograf i podróżnik w środę opowie torunianom o swojej podróży do północnej Rosji. Latem 2012 roku wybrał się na Ural Polarny i tundrę jamalską. Nigdy wcześniej nie podróżował w kierunku północnym, ale tym razem chciał przekonać się, czym tak naprawdę jest tundra i sprawdzić, czy da się tam jechać na rowerze. Z kolei Ural Polarny to góry zupełnie dzikie i nagie, bez drzew, jak na pustyni.


Podczas spotkania w Dworze Artusa podróżnik zda relacje z tej niezwykłej i pełnej przygód wyprawy. Będzie można też zobaczyć piękne zdjęcia jego autorstwa.

Dwór Artusa, Rynek Staromiejski 6, środa godz. 18.30

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.