Piątek, 22 lutego 2019

Tagi: duży jack good night chicken berlusconi

red 13 września 2016

Hardcore, noise i szaleństwo. Na scenie Mózgu zagrają trzy gitarowe zespoły

Fot.: materiały zespołu Duży Jack

23 września na scenie klubu Mózg wystąpią trzy zespoły związane z bydgoską sceną alternatywną w tym bardziej gitarowym wydaniu. Zagrają Duży Jack, Good Night Chicken i nowy zespół na bydgoskiej scenie - Berlusconi.

Duży Jack działa w Warszawie, ale związany jest z Bydgoszczą. Wszystko przez wokalistę Łukasz Jędrzejczaka, który współpracuje z zespołem od 2013 roku.


Formacja ma na koncie 25-minutowy materiał w formie płyty CD zatytułowany "Uczucia" zrealizowany przez Michała Kupicza i zmiksowany przez amerykańskiego realizatora The Norman Conquest, który ma na koncie m.in. ostatnie płyty formacji Kristen.

Muzyka Dużego Jacka to szybki i energetyczny noise rock z silnymi wpływami muzyki hardcore, post-hardcore i indie.W Dużym Jacku grają: Tomasz Dubiel (perkusja), Paweł Górski (gitara barytonowa), Piotr Bukowski (gitara) i Łukasz Jędrzejczak (wokal).

Z Dużym Jackiem zagra bydgoski duet Good Night Chicken w składzie Artur Kujawa (gitara, wokal) i Tomasz Gołda (perkusja). Dwóch 20-latków gra muzykę na przecięciu indie rocka, surf i post-hardcore. Ostatnim wydawnictwem duetu jest płyta "Ahnd Jay". Kapela ma też na koncie klip do utworu "Weather Forecast II".Trzecią formacją, która zagra tego wieczoru będzie kwartet Berlusconi w składzie Łukasz Jędrzejczak, Mikołaj Zieliński, Artur Kujawa i Tomasz Gołda. Muzyka zespołu to wypadkowa wszystkiego, co przytrafiło się w muzyce alternatywnej w ostatnich latach.

Początek koncertu 23 września o godz. 21 w klubie Mózg przy ul. Parkowej 3. Bilety w cenie 5 zł (dla osób z listy na Facebook) i 10 zł.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.