Piątek, 22 lutego 2019

Kultura

Tagi: toruń Teatr Horzycy Spektakl

red 16 września 2016, aktualizowano: 16 września 2016

W blaskach fleszy i gorzkiej samotności

Akcja „Kwartetu” toczy się w domu spokojnej starości dla muzyków – o ile można mówić o spokoju, gdy w jednym miejscu przebywa tylu artystów.

Większość z nich to gwiazdy światowej sławy, wciąż przyzwyczajone do niezwykłości artystycznego życia. Wśród tych wyrazistych osobowości poznajemy trójkę dobrych przyjaciół, Rega Cissy i Willa, niegdyś śpiewaków. Łączą ich piękne wspomnienia i niesłabnący z wiekiem humor, ale też drobne dziwactwa.


Spokojnie upływające chwile burzy nieoczekiwane pojawienie się byłej żony Rega, divy operowej Jean Horton. Nie dość, że psuje ich relacje, to jeszcze krzyżuje plany, ponieważ nie chce wziąć udziału w obowiązkowym występie – kwartecie z Rigoletta Verdiego, w którym cała czwórka święciła w młodości triumfy.

Przygotowania do ostatniego wspólnego koncertu stają się dla emerytowanych śpiewaków pretekstem zarówno do wspominania lat świetności i poplątanego życia osobistego, jak i ukazania życia artystów, pełnego sukcesów w blaskach fleszy, ale też porażek w gorzkiej samotności. W spektaklu udział biorą: Ewa Pietras, Jolanta Teska, Jarosław Felczykowski, Michał Marek Ubysz.

Teatr Wilama Horzycy, pl. Teatralny 1, sobota, niedziela godz. 19

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.